26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۹:۰۱:۱۹
کد مطلب:  1002583
استاندار تهران در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سال ۹۸ :
منشأ تحولات در هر نظام و جامعه بستگی به آموزش و پرورش آن جامعه دارد

 نهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش و استاندار تهران در سالن همایش‌های استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محسنی بندپی استاندار تهران ضمن تقدیر از فعالیت‌های ارزشمند اداره ‌کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: این استان با وجود مشکلات آموزشی، کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی به خوبی توانسته  است مسائل مربوط به حوزه تعلیم و تربیت خود را مدیریت نمایدو زحمات مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به همراهی تیم مدیریتی خود در این راستا قابل تقدیر است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه منشأ تحولات در هر نظام و جامعه بستگی به آموزش و پرورش آن جامعه دارد ،اظهار داشت :اگر نگاه به آموزش و پرورش یک نگاه تحولی باشد بسیاری از مسائل جامعه در آینده مرتفع خواهد گردید.

 محسنی بندپی ،نگاه تحول گرا به آموزش و پرورش را سبب تربیت و رشد انسان توسعه یافته دانست و افزود: انسانی که هم نگاه جامعه محور به مسائل کشور داشته باشد و هم نقد پذیر باشد در رسیدن به تعالی جامعه بسیار موثر است و این انسان توسعه یافته ،قطعاً تربیت یافته آموزش و پرورش خواهد بود.

 این مقام مسئول بهره گیری از تمام ظرفیت‌های قانونی در قانون شوراهای آموزش و پرورش را در جهت رسیدن به اهداف عالی تعلیم و تربیت و ضروری دانست و تصریح کرد: اگر به آموزش و پرورش توجه نشود تبعات آن در آینده  کل جامعه را در بر خواهد گرفت .

استاندار تهران با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در زمینه قانون شوراها خیلی زودتر اقدامات عملگرایی انجام می داد ،یادآور شد: در این شرایط خاص اقتصادی کشور نباید لطمه‌ای به ارکان آموزشی و تربیتی کشور وارد شود و با استفاده از قانون شوراهای آموزش و پرورش می توان بسیاری از مشکلات در این حوزه را مرتفع نمود.

به اشتراک بگذارید :