24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۷:۲۹:۵۳
کد مطلب:  1002566
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:
یکی از ارکان توسعه هر جامعه‌ای آموزش و پرورش است

نهمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال ۹۸ با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش و استاندار تهران در استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران نهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، محسنی بند پی استاندار تهران ،پاپایی مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش ،صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن همایش‌های استانداری تهران برگزار شد .

مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: باید از استاندار تهران برای برگزاری جلسات دو شورای آموزش و پرورش شهر تهران  و شهرستان‌های استان و مدیریت آنها قدردانی کنم.

وی افزود:یکی از مسائل مورد طرح در این جلسه تحصیل اتباع خارجی است که این دانش آموزان در مدارس ما مشغول تحصیل می‌شوند و ما نیز از حیث ساختاری با مشکلاتی مواجه هستیم که باید دستگاه‌های دیگر ما را در این عرصه کمک کنند.

زینی وند ادامه داد: مدارس غیر دولتی خیریه برای آموزش اتباع خارجی در نظر گرفته شده اما آنها نیز با محدودیت‌های اداری مواجه هستند که البته نسبت به حل این محدودیت‌ها اقدام کرده‌ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در حال حاضر ۱۰۰مدرسه غیر دولتی خیریه، از دانش آموزان شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند افزود:‌ این مدارس هزینه‌ی کتاب و لباس دانش آموزان را نیز تامین می‌کنند وما نیز در شورای سیاست گذاری مصوبه‌ای داشتیم که افرادی که نسبت به ایجاد موسسه غیر دولتی خیریه اقدام کنند، زمین در اختیار آنها قرار دهیم.

 

این مقام مسئول گفت:‌ اقدام دیگری که در حوزه‌ی آموزش اتباع خارجی انجام شد ارائه خدمات غیر حضوری به صورت آنلاین به این دانش آموزان است.

وی تاکید کرد:‌ بی تردید آموزش و پرورش کارآمد، جامعه‌ای توسعه یافته و پویاتر را به همراه خواهد داشت و یکی از ارکان توسعه هر جامعه‌ای آموزش و پرورش است.

زینی وند با تاکید بر اینکه ضعف آموزش و پرورش در تمام ابعاد جامعه تاثیر گذار است و باید حل و فصل شود، تصریح کرد:در حقیقت آموزش و پرورش زمانی اثربخش خواهد بود که همه دستگاه‌ها در آن مشارکت داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در خصوص امکان تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس کشورمان گفت: دانش آموزانی که در این مدارس ثبت نام کردند همچنان به تحصیل خود ادامه می‌دهند و برنامه‌ریزی شده آن دسته از دانش آموزان که کار می‌کنند و امکان تحصیل ندارند با استفاده از خدمات غیر حضوری آنلاین و همین طور بهره‌گیری از مدارس غیر دولتی خیریه خدمات لازم به آنها ارائه شود.

وی در خصوص تغییر کاربری زمین‌های آموزشی نیز اظهار داشت: زمین‌های آموزشی مازاد تغییر کاربری داده شده که این موضوع از مصوبات جلسه‌ی شورای آموزش و پرورش استان تهران بوده که مقرر شده در کارگروهی این موارد مورد بررسی قرار گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :