16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۷:۲۴:۵۲
کد مطلب:  1002565
مدیر کل آموزش و پرورش استان در جلسه هم اندیشی مدیران مدارس ابهر:
باید هویت عزتمندانه به آموزش و پرورش ببخشیم / مشکلات جز لاینفک هر سیستم و دستگاهی است

جلسه هم اندیشی مدیران مدارس شهرستان ابهر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل، رئیس آموزش و پرورش ابهر و مدیران مدارس این شهرستان در محل سالن باهنر آموزش و پرورش ابهر برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در ابتدای این جلسه صمیمی با قرائت شعر ترکی "سلام اولسون عزتیزه ایلیزه" اظهار داشت: ابهر نگین استان زنجان، سرزمینی با صفا، با مردمانی پرتلاش، عزتمند، سخاوتمند و معلمانی است که برای تعلیم خوبی ها با توان کامل فعالیت دارند.

شما مدیران مدارس با خدمت کردن در شرایط دشوار، نظیر ندارید

رفیعی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدیران در این جلسه، گفت: شما مدیران مدارس با خدمت کردن در شرایط دشوار، نظیر ندارید و قدردان زحماتتان هستیم.

وی افزود: مدیر مدرسه نماینده آموزش و پرورش است و عزت، احترام و امنیت آن خط قرمز ما است و ضرورت دارد رئیس منطقه با تمام وجود از مدیران حمایت کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: مشکلات جز لاینفک هر سیستم و دستگاهی است و باید با تمرکز بر روی داشته هایمان، خودمان مسئول رفع مشکلات باشیم.

رفیعی در ادامه افزود: ما باید هویت عزتمندانه به آموزش و پرورش ببخشیم تا دیگران خود را محتاج به آموزش و پرورش بدانند.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش در دوران انتخابات دو وظیفه عمده دارد و آن دو عبارتند از:١)کمک به سالم برگزار شدن انتخابات و ٢)تشویق به شرکت و حضور در انتخابات تا با انتخاب افراد سالم و صالح سرزمینمان با عزت معرفی شود چرا که ما امین نظام در جهت روشنگری و آماده کردن بستر هستیم.

رفیعی با اشاره به سند تحول بنیادین، ابراز داشت: در آموزش و پرورش بعد از سند تحول دوره جدیدی به نام تغییر و تحول شروع شده است و دو رسالت تغییر رفتار در دانش آموزان و شکل گیری مبانی رفتاری آنها برای آینده، که نیاز به شناخت دارد را پیگیر هستیم.

ضرورت دارد اقتضائات آینده را در نظر بگیریم و بر اساس آن دوره، دانش آموزان را تربیت کنیم 

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منظور از تربیت دانش آموزان را ایجاد فهم اجتماعی و آماده سازی برای زیستن آنان در آینده عنوان کرد و گفت: ضرورت دارد اقتضائات آینده را در نظر بگیریم و بر اساس آن دوره، دانش آموزان را تربیت کنیم .

وی افزود: آموزش و پرورش باید از یک نهاد صرف اداری به نهاد اجتماعی تبدیل شود و برای دستیابی به آن ضرورت دارد نگرش به سیستم تغییر کند.

رفیعی گفت: با ایجاد نقش اجتماعی سیستمی در مدارس می توان از ظرفیت اولیا بهره برد.

وی در پایان با بیان این که چاره ای جز تغییر نگاه، منطبق با آرمانهای جامعه نداریم افزود: شما مدیران مدارس سیستم را اداره می کنید و ما پشتیبان شما هستیم.

 

شایان ذکر است در این جلسه نمایندگان مدیران به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند؛ تامین سوخت و هزینه ایاب و ذهاب، کمبود کلاس و فرسودگی مدارس، هدایت تحصیلی متناسب با توانمندی، از جمله مباحث مطرح شده توسط مدیران مدارس در این نشست صمیمی بودو همچنین سالن با هنر آموزش و پرورش شهرستان ابهر به طور رسمی افتتاح گردید.

 

به اشتراک بگذارید :