18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۰۹:۱۶:۱۰
کد مطلب:  yHDNrWV3
مديركل آموزش و پرورش استان قزوين
درمانگاه فرهنگيان هفته معلم در قزوين گشايش مي يابد

مديركل آموزش و پرورش استان قزوين از افتتاح درمانگاه فرهنگيان همزمان با هفته معلم در استان خبر داد.

سالار قاسمي سه شنبه شب در نشست شوراي آموزش و پرورش استان قزوين كه در اردوگاه دانش آموزي يانس آباد آبيك برگزار شد، افزود: به منظور اعتلاي فرهنگ عمومي در تكريم مقام معلم و نهادينه سازي آن، ارتقاي اعتماد به نفس و انگيزه خدمت معلمان، تبيين تكاليف و حقوق معلمي برنامه هاي مختلفي در هفته معلم اجرا مي شود.
وي از مديران دستگاه هاي اجرايي خواست با حضور در مدارس و تكريم معلمان استان، از تلاش هاي مسئولانه آنان در امر آموزش فرزندان اين مرز و بوم تقدير كنند.
قاسمي از برگزاري برنامه گراميداشت و تجليل از معلمان نمونه در روز 14 ارديبهشت ماه خبر داد و افرود: در برگزاري برنامه هاي گراميداشت مقام معلم از چند چهره كشوري مانند دكتر مطهري، اسدي گرمارودي، دكتر نجفي، دكتر قدمي و دكتر محمدرضا عارف دعوت شده است.
وي با تاكيد بر توجه به مقام معلم از مسوولان خواست شهركي با عنوان شهرك فرهنگيان و مخصوص آنان ايجاد شود.
قاسمي از تاسيس هشت پرديس دانشگاه فرهنگيان در كشور خبر داد و گفت: يكي از اين پرديس ها ويژه دانشجويان دختر قزوين خواهد بود كه در زميني با مساحت 20 هكتار در شهرك مهرگان احداث مي شود.
وي در ادامه با اشاره به تمهيد مقدمات براي بهسازي اردوگاه يانس آباد آبيك گفت: با رايزني هاي صورت گرفته 11 ميليارد تومان از سوي سازمان مديريت و برنامه نامه ريزي كشور براي ساخت و تجهيز اين اردوگاه تخصيص داده شده است.
قاسمي خاطرنشان كرد: با هزينه دو ميليارد تومان مي توانيم 100سوييت نيمه كاره 70متري در اين اردوگاه را بازسازي و جهت استفاده در برنامه هاي كشوري و استاني آماده كنيم.
اين مسوول يادآور شد: با توجه به اهداف تربيتي اين فضاها كه ماموريت هدايت دانش آموزان و تخليه هيجانات رواني را بر عهده دارد آثار و بركات زيادي خواهد داشت و تغييرات ماندگاري در گفتار و كردار دانش آموزان به جا خواهد گذاشت.
قاسمي ادامه داد: تجهيز و تقويت برنامه ها و فعاليت هاي مجتمع هاي فرهنگي و اردويي آموزش و پرورش استان فرصت طلايي و مناسبي است كه دستگاه هاي اجرايي خدمت خود را براي غني سازي اوقات فراغت به دانش آموزان و مردم ارايه كنند.
مديركل آموزش و پرورش استان قزوين در ادامه از برگزاري نمايشگاه مشاغل در استان خبر داد و افزود: اين نمايشگاه به مناسبت هفته معرفي مشاغل در روز 13 ارديبهشت ماه در نمايشگاه هاي دايمي استان برپا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :