26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۰۸:۴۷:۴۰
کد مطلب:  1001928
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
آموزش و پرورش سفیر پیام ها به خانواده و جامعه است

نشست سند همکاری های فرابخشی و بین بخشی در حوزه آموزش حفاظت محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس در شهرداری منطقه ۱۰ تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: وقتی رابطه انسان با خود، خدا ،مردم و طبیعت درست شکل بگیرد ،این انسان ، فرد آرامی است که تکلیفش با خود و جامعه روشن است و چنین انسانی هرگز نه به خود و نه به جامعه آسیب نمی رساند

وی با اشاره به اینکه اگر انسانی که آمادگی پذیرش آموزش و تربیت شدن را دارد، نتوانیم آموزش‌های لازم را بدهیم ، اظها داشت: حتماً این انسان در بخش‌های دیگر زندگی اش به عنوان شهروند موفق عمل نخواهد کرد و با مشکلات جدی روبرو خواهد شد.

صیدلو ماموریت دیگر دستگاه‌ها را در حوزه های اصلاح دانست و افزود : این در حالی است که آموزش و پرورش در حوزه آموزش و قبل از اصلاح است و چنانچه دانش آموزان مورد تربیت صحیح قرار بگیرند دیگر نیاز به اصلاح ندارند .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید با کمک خانواده و دیگر نهادها اقدامی صورت دهد که منجر به تغییر نگرش و باور در جامعه گردد ، تصریح کرد: باید با حسن نیت و توجه کافی همه نهادها این اتفاق صورت گیرد و در این حرکت آموزش و پرورش نباید تنها گذاشته شود.

 این مقام مسئول با تاکید بر ظرفیت بزرگ آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش سفیر هر گونه پیامی به خانواده و جامعه است و این پتانسیل بسیار بالایی است که دیگر نهادها فاقد آن می باشند .

صیدلو با اشاره به اینکه کمتر دستگاهی به اندازه آموزش و پرورش پاسخگوی جامعه بوده است ، یادآورشد: هرگز نباید اخبار منفی، کارهای مثبت صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار دهد .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در پایان خاطرنشان کرد :اگر خانواده ،جامعه و دیگر دستگاه‌ها کمک کنند تا آموزش و پرورش به وظایف خود صحیح ،عمل کند در آینده دیگر لازم نیست در بسیاری از حوزه‌ها هزینه کنیم و تنها باید  امروز در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کرد.

به اشتراک بگذارید :