7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1001763
مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛
آغاز سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی در هفته پایانی آذر

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی در هفته پایانی آذر با عنوان هفته قرآن عترت و نماز در مدارس سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدرضا مسیب زاده از ارسال روزشمار هفته قرآن، عترت و نماز به استان‌ها خبر داد و اظهار کرد: هفته پایانی آذرماه با عنوان هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس نام‌گذاری شده است که همه‌ساله برنامه‌های متنوع مرتبط با منشور نورانی و ارزشمند قرآن، عترت و نماز توسط مربیان و معاونین پرورشی در مدارس برگزار می‌شود.

وی افزود: سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن در هفته قرآن، عترت و نماز از 23 آذر آغاز و تا 29 آذر ادامه دارد لذا روزشمار و فعالیت‌های پیشنهادی ویژه این هفته را به مدارس سراسر کشور ابلاغ کردیم تا کارشناسان قرآن، نماز و عترت مناطق و استان‌ها به‌صورت ویژه این برنامه‌ها را پیگیری می‌کنند.

مسیب زاده خاطرنشان کرد: هم‌زمان با آغاز هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس بخش آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز برگزار می‌شود این مسابقات در 4 مرحله و به‌صورت 2 سالانه در 5 مرحله مدرسه، منطقه، استان، کشور و بین‌المللی برگزار می‌شود که در هر مرحله نفرات برتر مسابقات به مرحله بعدی راه می‌یابند.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش از برگزاری محافل قرآن در این هفته خبرداد و تصریح کرد: این محافل قرآنی با حضور قاریان برجسته در مناطق، استان‌ها و قاریان ملی برگزار می‌شود و بر اساس روزشمار هفته قرآن، عترت و نماز یک عنوان و یک فعالیت پیشنهادی در نظر گرفته ‌شده است.

وی گفت: امیدواریم با تلاش مربیان پرورشی، معلمان و مدیران مدارس سراسر کشور بتوانیم این هفته را به‌صورت باشکوهی نسبت به سالهای گذشته برگزار کنیم.

به اشتراک بگذارید :