2 جمادی‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۴:۲۹:۳۱
کد مطلب:  1001699
مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع مدیران مدارس ناحیه 2 زنجان:
ایجاد تغییر در رفتار مبتنی بر شناخت آینده مطلوب از اهم وظایف امروز آموزش و پرورش است

گردهمایی مدیران مدارس ناحیه 2 زنجان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان در محل سالن اجتماعات مرکز درمانی مهرانه برگزار شد.

ذهنیت و جهت گیری در سیستم فوق العاده مهم است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با طرح این پرسش که ما به چه میزان دانش آموزان را برای آینده آماده کرده ایم ؟، گفت: کلید واژه شناخت آینده، تغییر است که ما باید در زمینه آینده و آینده پژوهی مطالعه داشته باشیم تا بتوانیم در این زمینه کاری انجام دهیم.

رفیعی در ادامه افزود: ذهنیت و جهت گیری در سیستم فوق العاده مهم است وگرنه کار های روزمره که انجام می دهیم ما را به جایی نمی رساند ما باید در فکر تغییر باشیم که البته باید بدانیم خود تغییرات نیز اصول و شرایطی دارد.

 

آموزش و پرورش مهمترین بخش حاکمیت است

مدیر دستگاه آموزش و پرورش استان با اشاره به مقاومت افراد در برابر تغییرات اظهار داشت : آموزش و پرورش مهمترین بخش حاکمیت است و همه چیز در نظام با آموزش و پرورش در ارتباط است که توجه به آن یک ضرورت است.

رفیعی ادامه داد: تحول بنیادین دارای سه لایه نظری، برنامه ای و عملیاتی و اجرایی است که اگر خواهان تغییر در این سیستم هستیم باید همه ما همکاران فرهنگی به ابعاد مختلف سند تحول اشرافیت داشته باشیم.

وی ضمن تاکید بر نقش کلیدی معلمان در اجرای سند تحول گفت: مشکل اصلی ما در تعلیم و تربیت به خاطر تجهیزات و امکانات نیست، در تعلیم و تربیت مبتنی بر تغییر نگرش در اجزای سیستم است، همانگونه که می گوییم معلمی شغل انبیا است باید از نقش و جایگاه انبیا الگو بگیریم.

رفیعی با اشاره به اینکه ما معلمان باید بسیاری از مطالب را از منظر خود انتقادی بررسی کنیم، گفت: باید بدانیم تعلیم  تربیت همواره با کرامت انسانی معنی پیدا می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای سند تحول بینادین وظیفه همگانی است، تصریح کرد: دولت، خانواده، سازمان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی  و رسانه ها همگی در  اجرایی شدن این سند نقش دارند.

 

باید همواره کرامت همکار و حقوق دانش آموزان و مردم  را در کنار هم مدنظر داشته باشیم

رفیعی با تاکید بر حفظ کرامت مدیران مدارس گفت: مدیران مدارس باید همواره احساس عزت داشته باشند و بداند که کل سیستم تعلیم و تربیت پشتیبان آنها هستند و ما باید همواره کرامت همکار و حقوق دانش آموزان و مردم  را در کنار هم مدنظر داشته باشیم.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر ضرورت حمایت رسانه ها از آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در آموزش و پرورش استان کمیته همکاری با صدا و سیما تشکیل شده که در تلاش هستیم در راستای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش و معلمان با ارائه سوژه های مناسب در این مسیر گام برداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین به سوالات مدیران مدارس در خصوص سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی، تجمیع سامانه های الکترونیکی آموزش و  پرورش، رتبه بندی معلمان مطالبی ارائه نمود.

 

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه چهار نفر از مدیران مدارس ناحیه 2 زنجان انتقادات، نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه ارتقای شان و منزلت معلمان و کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس ارائه نمودند.  

 

به اشتراک بگذارید :