16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۲:۴۹:۵۳
کد مطلب:  1001494
مدیر کل آموزش و پرورش استان در پیش همایش اجلاس نماز ناحیه 4 تبریز:
نماز زیباترین و کامل ترین شکل عبادت و پرستش است

مدیر کل آموزش و پرورش استان در آئین پیش اجلاس نماز دردبیرستان فرزانگان ناحیه 4 با بیان اینکه نماز زیباترین و کامل ترین شکل عبادت و پرستش است گفت: اولیا ، معلمان و مدیران باید با مجهز شدن به علوم روز و روانشناسی، دانش آموزان را تشویق و راهنمایی به این فریضه الهی کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان­شرقی؛جعفر پاشایی صبح امروز در  آئین پیش اجلاس نماز در دبیرستان فرزانگان ناحیه 4  تبریز گفت : قوی ترین مردان کسانی هستند که دست بوس معلمان و والدین خود هستند چون ایشان در تربیت فزندان در عرصه قرآن و فرهنگ نقش اساسی دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به حدیث پیامبر اکرم (ص) که«ستون دین، نماز است گفت : نماز نقش بنیادی و اساسی، در نزدیک کردن و پیوند دادن انسان با خداوند متعال دارد، دارای اهمیت و فوایدی است که این اهمیت از قرآن کریم، کلمات و افعال معصومین (ع) و توجه و دقت در خود نماز قابل استفاده است.

وی تصریح کرد : نماز زیباترین و کامل ترین شکل عبادت و پرستش است و  با زور و دستور نمی شود دانش اموز را نماز خوان بار آورد بلکه اولیا ، معلمان و مدیران باید با مجهز شدن به علوم روز و روانشناسی دانش آموزان را تشویق و راهنمایی به این فریضه الهی کنند.

پاشایی خاطر نشان ساخت : احداث نماز خانه خوب و محیط خوب برای دانش آموزان از رویکرد اساسی دستگاه تعلیم و تربیت است و مجموعه آموزش و پرورش با همدلی و هماهنگی مسئولین توانسته است در راستای تبلیغ قرآن و عترت و نماز در مدارس و سطح جامعه گام های بلندی را بردارد.

ضیائی رییس ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه همه انسان ها قابلیت هدایت را دارندگفت : تبلیغ و تعمیق نماز و همچنین تبلیغ چهره به چهره باید توسط معلمان و دانش اموزان صورت گیرد.

وی افزود : آموزش و پرورش  در طول پنج سال اخیر رتبه اول ارزیابی عملکرد نماز را بین دستگاه های اجرایی استان دارد.

علیرضا ستاری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 تبریز در ادامه جلسه با تاکید براینکه نماز انسان را از لغزش ها و آسیب ها نگه می دارد گفت :گام های مثبتی در راستای نماز و قران در مدارس صورت گرفته است و در اکثر قریب به اتفاق مدارس ناحیه نماز جماعت برپا میشود.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :