28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۲:۲۹:۱۵
کد مطلب:  1001466
سفر تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناطق کم برخوردار استان بوشهر

تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری در حالی به مناطق کم برخوردار استان بوشهر سفر می‌کند که تعدادی از فیلم‌های جدید کانون به همراه پویانمایی بلند سینمایی «آخرین داستان» برای کودکان و نوجوانان این مناطق به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، تماشاخانه سیار کانون از روز ۱۵تا ۲۱آذر ۱۳۹۸راهی استان بوشهر می‌شود تا به نمایش انیمیشن‌های «گرگم و گله می‌برم» امیرهوشنگ معین و «زری‌زری کاکل زری» مهین جواهریان، فیلم بلند سینمایی «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی هر سه از تولیدات امور سینمایی کانون و انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» اشکان رهگذر برای کودکان و نوجوانان کم‌برخوردار هفت منطقه از این استان که فاقد سینما هستند، بپردازد.

 

این آثار به مدت یک هفته در دو سانس ۱۸و ۲۱در روستاها و جزایر استان بوشهر همچون اهرم، خورموج، کاکی، بُردخون، نخل تقی، جزیره سیراف و عسلویه بر روی تماشاخانه سیار کانون به نمایش گذاشته می‌شود.

 

براین اساس، انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» تاکنون بیش از ۳۵حضور بین‌المللی و شش جایزه بین‌المللی از جمله جایزه اول جشنواره فیلم ماراتن یونان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

«زری زری کاکل زری» نیز تاکنون دو جایزه از جشنواره فیلم رشد و جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان دریافت کرده است.

 

بر همین اساس «ضربه فنی» از تولیدات بلند سینمایی کانون است که جوایزی از جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان در سال ۱۳۹۷، به دست آورده است.

 

انیمیشن بلند سینمایی «آخرین داستان» نیز نماینده اسکار ایران در۲۰۲۰، تاکنون موفق به دریافت ۱۱جایزه بین‌المللی داخلی و خارجی همچون تندیس طلایی بهترین اثر بلند در بخش بین‌الملل و تندیس طلایی بهترین اثر بلند در مسابقه ایران یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، شده است. این اثر ۱۲۰دقیقه‌ای که داستان آن برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» از پایان حکومت «جمشید» تا آغاز حکومت «فریدون» است در راستای حمایت از هنر صنعت انیمیشن هم‌زمان با اکران عمومی، در سینماهای کانون شهرهای ساری و بوشهر نیز به نمایش در می‌آید.

 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین در این سفر هدایای فرهنگی همچون کتاب و نوشت‌افزار برای تماشاگران کودک و نوجوان در مناطق کم برخوردار در نظر گرفته است.

به اشتراک بگذارید :