23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۰۸:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1001238
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران
ثبت مشخصات ائمه جماعت روحانی و فرهنگی در سامانه همگام

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از آمادگی مدارس شهرستان های استان تهران برای جذب روحانیون محترم جهت اقامه نماز مدارس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در راستای اجرای طرح یاوران نماز با شعار «همه با هم یکدل و همراه در صفوف نماز جماعت مدرسه»  و بهره‌مندی از مشارکت مدیر مدرسه، مربی پرورشی، نماینده معلمان و اولیاء محترم و دانش‌آموزان در برگزاری هر چه با شکوه‌تر  نماز جماعت، تا کنون اسامی ائمه جماعت روحانی و فرهنگی جهت اقامه این فریضه الهی در مدارس استان از طریق سامانه همگام ثبت شده است.

وی اظهار داشت:  هر منطقه با محوریت کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش و هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، امور مساجد، دفاتر ائمه جمعه، از ظرفیت روحانیون آن ارگان‌ها برای اقامه نماز بهره می‌گیرند، و در صورت عدم تامین روحانی یکی از همکاران فرهنگی یا اولیاء محترم جهت اقامه نماز جماعت در مدرسه حاضر خواهند بود تا نقش الگویی اولیاء و مربیان در امر نماز بیش از پیش نمایان شود.

هاشمی تاکید کرد: مشارکت حداکثری در اعتلای نقش نماز در مدارس موجب پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و نیز خانه و مدرسه خواهد شد که جامعه از نعمت آن بهره‌مند خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :