28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۰۹:۳۹:۴۵
کد مطلب:  1001224
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
رشد 45 درصدی مدارس امین در شهرستان های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهراناز رشد 45 درصدی مدارس امین در شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در راستای همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش بعنوان یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین در تعمیق باورها و تحکیم رفتارهای دینی دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیاء، و با هدف اشاعه شعائر دینی و مناسبت‌های مذهبی بخصوص فعالیت‌هایی با رویکرد ایجاد روحیه نشاط، شادابی و ارائه مشاوره و پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی تعداد 194 نفر از روحانیون دوره دیده در 17 منطقه آموزش و پرورش استان جذب شده‌اند.

هاشمی اشاره کرد: روحانیون واجد شرایط از سوی حوزه علمیه استان به دبیرخانه کمیته همکاری‌های استان معرفی می‌شوند و پس از اعزام به مناطق و برگزاری جلسه توجیهی توسط معاون پرورشی و کارشناس منطقه به عنوان همیار و مکمل فعالیت‌های معاون پرورشی و مربیان تربیتی به مدارس معرفی می‌شوند.

وی گفت: با عنایت به استقبال مدیران مدارس، این طرح فرصتی مغتنم برای استفاده از نعمت حضور هدفمند، جهت‌دار و اثر بخش طلاب و روحانیون در فعالیت‌های تربیتی مدارس می‌باشد.

این مقام مسول تاکید کرد: مشارکت حداکثری در این فعالیت‌ها موجب رونق و احیای فرهنگ دینی و اسلامی در بین دانش‌آموزان خواهد شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :