20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۰۸:۴۷:۰۶
کد مطلب:  1001174
درنشست آقای دکتر غلامرضا کریمی و آقای علی الهیار ترکمن با نماینده دفتر صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) عنوان شد :
همه فعالیت های یونیسف ذیل برنامه های سند تحول بنیادین اجرا می شود.

نشست جناب آقای دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و  جناب آقای علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با سرکار خانم اوبرایان نماینده صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) در جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی وزارت امور خارجه و حضور نمایندگان آن وزاتخانه در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور طی روز چهارشنبه مورخ 13 آذرماه سال جاری برگزار شد.

در جریان این نشست تخصصی آقای دکتر کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن ابراز خوش آمدگویی به خانم اوبرایان و کارشناسان یونیسف از آن نهاد بین المللی بخاطر اجرای فعالیت های مشترک درایران تشکر و قدردانی کرد.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل اظهار داشت ما آمادگی داریم تا در زمینه طرح ها و پروژه های مرتبط با دوره ابتدایی و کلاس های پیش دبستانی، کودکان با نیازهای ویژه، آموزش پناهندگان و اتباع خارجی و حتی مدارس شبانه روزی مناطق روستایی و مباحث مربوط به روان شناسی کودکان در ایران ذیل برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برنامه مشترک داشته باشیم.

دکتر غلامرضا کریمی با تأ کید جدی براین نکته که مجموعه برنامه ها و فعالیت های وزارت آموزش و پرورش در ذیل سند تحول بنیادین عملیاتی می شود اظهار داشت: مجموعه فعالیت های مشترک یونیسف و وزارت آموزش وپرورش نباید هیچ گونه مغایرتی با این سند داشته باشد و ضرورت دارد تمامی برنامه های مشترک آموزش و پرورش و یونیسف ذیل برنامه های عملیاتی سند مذکور تعریف و اجرایی شود. وی در ادامه افزود: این در حالی است که احتمال دارد یونیسف در بسیاری از کشورها فعالیتی داشته باشد که هیچ گونه  هم خوانی با برنامه های آن دولت نداشته باشد ولی در کشور ایران با توجه به این که سند تحول همه فعالیت های آموزشی را در برداشته و به عنوان تنها سند پذیرفته شده مرجع تمامی  پروژه ها و فعالیت های آموزشی کشور است؛ هیچ گونه طرح، برنامه و پروژه ای خارج از این چارچوب اجرا نخواهد شد. بنابراین مجموعه فعالیت های یونیسف در راستای برنامه های مصوب وزارت آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت. در این صورت امکان نظارت کامل بر پروژه ها وجود داشته و کنترل و ارزیابی آنها از سوی طرفین به راحتی مسیر می شود.

در ادامه آقای الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر و قدردانی از حضور خانم اوبرایان نماینده دفتر صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: برنامه ریزی های مالی، نیروی انسانی، تأمین منابع و تدوین برنامه های توسعه از اصلی ترین وظایف این معاونت است. همان گونه که با نظام آموزشی ایران آشنا هستید و اسناد آن را مطالعه کرده اید آموزش به عنوان حقوق اساسی در برنامه توسعه ایران جایگاه ویژه ای دارد.  ما در آموزش و پرورش بر پوشش تمامی جمعیت لازم التعلیم تأکید فراوان داریم و برای تحقق این امر برنامه ریزی های زیادی داشته ایم که دستاورد آن می تواند در اختیار کشورهایی قرار گیرد که شرایطی مشابه کشور ما دارند.

از سوی دیگر خانم اوبرایان در این نشست برتشریک مساعی در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سه حیطه مهم کیفیت، دسترسی همگان به آموزش و تقویت سیستم تأکید نمودند تا در استان های مورد توجه ایران در خصوص آموزش چند فرهنگی و بهبود کیفیت مدارس استثنایی نوآوری های آموزشی داشته باشیم.

در پایان نشست فوق،  طرفین گفت و گو به فعالیت های بین بخشی برای انجام فعالیت های مشترک با یونیسف طی سال های 2021-2020 با توجه به اهداف، راهکارها و برنامه های عملیاتی سند تحول بنیادین ابراز امیدواری کردند.

به اشتراک بگذارید :