16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۱۱:۵۹:۳۰
کد مطلب:  1000634
گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی/
پاشایی: آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گام های جدی در بخش منابع درآمدی برداشته است

گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این گردهمایی گفت: آموزش و پرورش استان در ۶ سال گذشته با وجود تنگناهای مالی گام های جدی در بخش منابع درآمدی و مشارکت خیران برداشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: شرایط انقباضی بودجه ، تحریم ها و عدم توازن درآمدها باعث شده است که آموزش و پرورش در بخش مالی در شرایط ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به حساسیت کار در حوزه معاونت پشتیبانی گفت: حجم عظیمی از مطالبات جامعه، خانواده ها، دولت و مجلس، دانش آموزان و فرهنگیان متوجه این حوزه است و کسری بودجه و انواع مطالبات دامن گیر این حوزه پرکار است.

پاشایی تاکید کرد: معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی در حوزه حفاظت از اموال و املاک مجموعه، ایمنی مدارس، مزایده و مناقصه ، تعمیر و مرمت مدارس و... مسئولیت بسیار مهمی دارند.

به گفته ی وی: ابزارهای نظارتی در اختیار معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی قرار دارد بنابراین این حوزه در ایجاد هماهنگی و نظم اداری نقش اساسی دارد.

در ابتدای این گردهمایی عطایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان نیز هدف از برگزاری این گردهمایی را تبادل نظر درمورد مسایل امور مالی، اداری و تشکیلاتی، بودجه، پشتیبانی، رفاهی و با هدف اطلاع از آخرین بخشنامه ها و دستورالعمل ها و هماهنگی مجموعه جهت تسریع امور عنوان کرد.

احد پور نقی سرپرست هیئت حسابرسی دیوان محاسبات استان  نیز در این جلسه گفت:اعمال کنترل و نظارت مستمر مالی به منظور پاسداری از بیت المال، عدم تجاوز هرگونه هزینه از اعتبارات مصوب در بودجه کل کشور و کنترل عملیات و فعالیت های مالی وزارتخانه ها، مؤسسات شرکتهای دولتی و سایر دستگاه هایی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می کنند از مسئولیت هایی است که طبق قانون برعهده دیوان محاسبات قرار گرفته است.

احمدی رئیس اداره ذیحسابی آموزش و پرورش استان  نیز در این جلسه افزود: اعمال نظارت و تأمین هماهنگی لازم دراجرای مقررات مالی و محاسباتی در حوزه مسئولیت ونظارت بر امور مالی و محاسباتی و نگاهداری و تنظیم حساب ها برطبق قانون و ضوابط و مقررات مربوط و صحت و سلامت آنها از جمله ماموریت های ذیحسابان است.

 

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :