16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۱۰:۳۳:۴۳
کد مطلب:  1000489
حسینی در نشست مشترک شورای معاونین اداره کل و روسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی زنجان مطرح کرد:
اجرای طرح زیارت اولی ها برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در نشست مشترک شورای معاونین اداره کل و روسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی زنجان گفت: تمام دانش آموزان استثنایی استان زنجان در قالب طرح زیارت اولی ها به اردوی ۵ روزه مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) مشرف می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر حسینی در جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و روسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی زنجان افزود: دو مدرسه استثنایی مورد نیاز استان در صورت داشتن زمین ساخته خواهد شد.
وی تصریح کرد: دانش آموزان استثنایی که زیارت اولی هستند به اردوی ۵ روزه مشهد مقدس اعزام می شوند.

دکتر حسینی با بیان اینکه اعتبارات ایاب و ذهاب دانش آموزان بانیازهای ویژه از سال ۷۱ تا کنون  ۴۲ برابر شده است ، افزود: امسال هزینه ایاب و ذهاب ۴۶ میلیارد تومان شده که طی هفته گذشته برای هر استان بیش از ۳ میلیارد ریال تامین اعتبار شده است که تلاش میکنیم این مبلغ را افزایش دهیم.
دکتر حسینی در ادامه در خصوص تخصیص نیروهای توانبخشی برای استان زنجان تاکید کرد که حتما متناسب با نیاز استان در غالب نیروهای طرحی پیگیری و تخصیص نیرو حواهد شد.
وی همچنین افزود: با توجه به اینکه استان زنجان مدرسه اختصاصی ویژه دانش آموزان اتیسم دارد استاندار سازی خواهد شد.
دکتر حسینی ادامه داد: در جهت  تجهیزات گفتار درمانی، کار درمانی و شنوایی سنجی استان نیز اقدام می شود.
دکتر حسینی همچنین گفت: در ۵ مدرسه استان ۵ کلاس به شکل موضوعی برای ورزش دانش آموزان با نیازهای ویژه استاندارد سازی خواهد شد.
 وی بیان داشت: ذکر مشکل باید همراه با ارائه راه حل باشد تا به تصمیم سازی برای تصمیم گیر منجر شود.
دکتر حسینی اظهار کرد: باید به همکاران فرصت دهیم تا مشکلات را به مسئله تبدیل کنند تا تصمیم گیری درباره آن مشکل صورت گیرد.

 وی با اشاره به یکی از مولفه های فرهنگ سازمانی افزود: شکل گیری نظام برنامه ریزی و تصمیم گیری مشارکت محور و علم بنیاد از ضروریات است.

دکتر حسینی با بیان اینکه مخاطبین ما فهم بالایی دارند عنوان کرد:  این مهم، ضرورت مشارکت را می طلبد لذا نظام تصمیم گیری مشارکتی از مدرسه تا ستاد باید شکل بگیرد.

وی ادامه داد: طرح جام( جمع آوری ایده های مطلوب) را پیگیر هستیم و در نظر داریم ایده های مفید و موثر را جمع کرده و با نگاه مشارکت محور سازمان را هدایت کنیم.

دکتر حسینی همچنین گفت: فراگیر سازی و مناسب سازی دو سیاست عمده ای است که پیگیر آن هستیم و در دستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: تلاش می کنیم در سه قلمرو اروگاهها ، اماکن ورزشی و کارگاه های فنی و حرفه ای که نیاز اساسی دانش آموزان با نیازهای ویژه است را با جدیت پیگیری کنیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :