23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۰۹:۰۳:۳۲
کد مطلب:  1000324
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
هشت هنرجوی برتر به مرحله عملی کشوری هفدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی شاخه کاردانش کشور راه یافتند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از راهیابی هشت هنرجوی شاخه کاردانش به مرحله عملی کشوری مسابقات علمی کاربردی خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، میررضا شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: در این مرحله از مسابقات که در روز یکشنبه سوم آذر ماه به صورت متمرکز در ناحیه دو شهر ری و همزمان در سراسر کشور برگزار گردید، 51 هنرجوی پسر و 58 هنرجوی دختر با 2 هزار و 675 هنرجوی سراسر کشور در 34 عنوان آزمون به رقابت پرداختند.

 

وی هدف از برگزاری این مسابقات و جشنواره ها را شناسایی هنرجویان برتر و توانمند در این حوزه دانست و افزود: شناخت بهتر استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان در ایجاد زمینه مناسب جهت هدایت آنان به سمت اشتغال و بازار کار از دیگر اهداف این جشنواره است.

 

شفیع پور با تاکید بر حمایت از این هنرجویان در قرار گرفتن در مسیر چرخه سازندگی کشور اظهار داشت: باید با ارتقاء کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش در این راه گام برداشت.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: هنرجویان برتر این مرحله از مسابقات ،توسط نهاد ها ، موسسات و  وزارت خانه های صنعت ،معدن و تجارت و آموزش و پرورش مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

 

شایان ذکر است مسابقات علمی کاربردی هر ساله بین هنرجویان پایه یازدهم شاخه کاردانش در سه مرحله برگزار می گردد که مرحله عملی کشوری هفدهمین دوره مسابقات در روز یکشنبه 13 لغایت 15 بهمن ماه سال جاری به میزبانی استان هرمزگان برگزار خواهد شد .

 

به اشتراک بگذارید :