20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۰۷:۴۲:۳۲
کد مطلب:  1000171
وزیر آموزش و پرورش در نشست با مدیران مناطق ۲۱ گانه شهرستان های استان تهران؛
حکمرانی درست توانایی حل مسایل به طور پایدار است

وزیر آموزش و پرورش در نشست با مدیران مناطق ۲۱ گانه شهرستان های استان تهران اظهار کرد: حکمرانی درست توانایی حل مسایل به طور پایدار است و باید به سمتی برویم که مسایل و مشکلات آموزش و پرورش به طور پایدار حل شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی صبح امروز، با حضور در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران، در نشست  مدیران مناطق ۲۱گانه شهرستان های استان تهران شرکت کرد.

 

 حاجی میرزایی با اشاره به اینکه مسایل مطرح شده توسط مدیران آموزش و پرورش مناطق به غیر از یکی موارد، سال ها از قدمت طرح آنها می گذرد، اظهار کرد: ما نتوانسته ایم مسایلمان را که از گذشته وجود داشته است، حل کنیم و در فضا، تجهیزات و نیروی انسانی از گذشته با مشکل مواجه هستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه باید به این پرسش پاسخ داد که چرا نتوانسته ایم مسایلمان را حل کنیم، گفت: برای حل مشکل باید شرایط حل مساله را فراهم کنیم و به همگرایی برای حل برسیم و تمام اجزای حل مساله را فراهم کنیم، مانند کشاورزی که برای رشد یک دانه به خاک خوب، آب، نور خورشید و ... نیاز است.

 

وی با اشاره به ویژگی های حکمرانی خوب، گفت: حکمرانی درست توانایی حل مسایل به طور پایدار است  و باید به سمتی برویم که مسایل و مشکلات آموزش و پرورش به طور پایدار حل شود.

 

در ابتدای این نشست محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با معرفی اداره کل شهرستان های تهران گفت: این اداره کل دارای ۲۱منطقه آموزشی است که  بیش از ۴۶هزار فرهنگی در آن مشغول به کار هستند و ۱میلیون دانش آموز تحت مدیریت این اداره کل مشغول به تحصیل هستند.

 

وی با اشاره به برخی خصوصیات این اداره کل گفت: بزرگترین منطقه دانش آموزی کشور، منطقه شهریار با ۱۶۳هزار دانش آموز، بزرگترین منطقه با تراکم دانش آموزشی اول در کشور شهرستان قدس با ۴۳دانش آموز در کلاس است که در این اداره کل قرار گرفته است.

 

وی علت تراکم بالای دانش آموزی در شهرستان قدس را ساخت مسکن مهر دانست و گفت: عدم پیش بینی زیر ساخت ها در مناطق مسکن مهر که در هر منطقه ای از کشور که مسکن مهر ساخته شده است، وجود دارد که از مهمترین آن ها عدم پیش بینی ساخت مدارس در این مناطق است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به اینکه مساله نیروی انسانی در کل کشور از جمله در این اداره کل است، گفت: در خواست انتقالی به شهر تهران را از طرف همکاران فرهنگی داریم به طوری که نتوانستیم هیچکدام از آن ها را موافقت کنیم لذا از وزیر آموزش و پرورش می خواهیم تا در نقل و انتقالات سال آینده مطابق سنوات گذشته عمل کنیم تا با برخی از تقاضاهای انتقالی موافقت شود.

 

وی عدم موافقت با انتقالی نیروی انسانی طی سال های متعدد را باعث کاهش انگیزه نیروی انسانی دانست و گفت: امیدواریم با اجابت این درخواست از طرف وزیر آموزش و پرورش بتوانیم با انتقالی همکارانمان که اکثرا ساکن شهر تهران هستند، موافقت کنیم.

 

وی با اشاره به مشکلات مناطق حاشیه شهرهای بزرگ در کشور گفت: لازم است به مناطق استان تهران توجه ویژه ای شود به طوریکه سالانه ۲۰۰هزار نفر به جمعیت این مناطق اضافه می شود و این جمعیت به اندازه ظرفیت یک شهر است اما هیچ زیرساختی برای این جمعیت مهاجر خصوصا در زمینه مدرسه سازی از طرف دستگاه های دولتی مسیول ایجاد نمی شود.

 

در ادامه این نشست، مدیران مناطق ۲۱گانه شهرستان های استان تهران و معاونین اداره کل به ارایه مباحثی در مورد مسایل و مشکلات که در این مناطق و اداره کل وجود دارد، پرداختند.

به اشتراک بگذارید :