22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ ۱۱:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1000071
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
موسیقی ابزار مناسب ایجاد فضای لذت بخش در مدارس است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: دانش‌آموز باید در مدرسه لذت ببرد و یکی از راه‌های این لذت می‌تواند موسیقی باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیر کل اموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم اختتامیه هشتمین دوره مسابقات کرال فرهنگیان که صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با بیان اینکه امیدواریم آموزش و پرورش بتواند دانش‌آموزان هنرمندی تربیت کند تا از آسیب‌های اجتماعی کاسته شود گفت: قطعا همکارانی که در گروه‌های مختلف کرال فعالیت می‌کنند هنرمند هستند و این یکی از فواید برگزاری این نوع مسابقات است که می‌توانند از این توانمندی خود برای ایجاد فضای شادابی و نشاط در مدارس بهره ببرند.

 

وی یکی از وجوه زندگی انسان را هنر دانست و افزود: وجود هنرمند و فیلسوف در جامعه بسیارمفید است زیرا  نگاه هنری و جامعه‌شناسانه در هر جامعه‌ای باعث رشد و تعالی آن مجموعه خواهد بود و موسیقی فاخر نیز ابزار بسیار مناسبی است که باید از آن در جهت ایجاد روحیه شادابی و نشاط استفاده کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اذعان داشت: باید بلاتکلیفی در بسیاری از حوزه‌های سیاست‌گذاری مانند موسیقی برطرف شود تا ارزش‌ها شناسایی شوند.
صیدلو افزود: تربیت دانش‌آموزان هنرمند در مدارس با تالیف کتب هنر اتفاق نمی‌افتد بلکه با وجود معلم هنرمند است که  دانش‌آموز هنرمند تربیت خواهد شد.

وی در ادامه یکی از وظایف آموزش و پرورش را تربیت و بکارگیری معلمان هنرمند دانست و افزود: آموزش و پرورش باید ذائقه دانش‌آموزان را پیدا و براساس آن حرکت کند و دانش‌آموز باید در مدرسه لذت ببرد که یکی از راه‌های این لذت می‌تواند استفاده مناسب از موسیقی باشد.

گزارش تصویری

به اشتراک بگذارید :