12 ربیع‌الاول 1443

 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۰۸:۵۱:۵۵       ۷۸
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: ستاد امتحانات سوادآموزی فارس در راستای پایش و نظارت بر فرآیند برگزاری امتحانات پایانی ۱۰ درصد از پرونده های آموزشی سال ۱۳۹۹ از سراسر استان را به صورت تصادفی مورد بازبینی قرار خواهد داد.
  ادامه مطلب...
 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۳:۵۲:۱۱       ۵۵
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: بسته اجرایی پیوند سواد و زندگی با هدف ارتقا توانمندی های سوادآموزان در ۱۸ مرکز یادگیری محلی سوادآموزی استان اجرا خواهد شد.
  ادامه مطلب...
 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۱:۱۶:۰۴       ۹۸
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: شورای پشتیبانی درحقیقت بازوی حمایتی برای تضمین و تسهیل اجرای بهتر و مطلوب‌تر برنامه های سوادآموزی است و مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه باید در جلسات شورای پشتیبانی که به ریاست فرماندار یا بخشدار تشکیل می گردد مطرح و برای حل آن مسائل چاره اندیشی شود و رئیس شورای پشتیبانی باید سایر ارگانها و نهادها را برای کمک به سوادآموزی در اجرای برنامه‌ها فرا بخواند.
  ادامه مطلب...
 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۱۲:۲۱:۱۱       ۱۹۴
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در دنیای کنونی سواد باید منجر به یادگیری و توانمندی برای تغییر رفتار باشد و باید به همه ابعاد و ساحت های سوادآموزی توجه شود زیرا در جهان دیجیتالی امروز پرداختن صِرف به آموزش خواندن و نوشتن بدون توجه به سایر ابعاد و جوانب سواد مانند سواد مهارتی، سواد مدیریتی، سواد اجتماعی، سواد رایانه‌ای و ... تعمیق آموخته ها برای ایجاد زندگی بهتر عملیاتی نخواهد شد .
  ادامه مطلب...
 اخبار مهم ,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۱۳:۲۰:۴۱       ۱۹۲
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: سواد سلامت عامل مهمی در ارتقاء دانش و نگرش افراد نسبت به موضوع سلامتی است و از این رو نقش مؤثری در خودمراقبتی افراد،بهبود شاخص های سلامت و کاهش هزینه های بهداشتی-درمانی خانوار و نظام سلامت ایفا می کند.
  ادامه مطلب...
 اخبار حوزه ریاست,اخبار مهم ,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۵:۰۸:۳۹       ۲۹۳
مدیر کل آموزش و پرورش فارس به مناسبت فرا رسیدن هشتم سپتامبر (۱۷شهریور) روز جهانی مبارزه با بیسوادی پیامی را صادر کرد.
  ادامه مطلب...
 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۵:۰۶:۰۱       ۲۳۷
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت :تعداد ۱۶۵ نفر از آموزش دهندگان در ۴ ناحیه شیراز و دو هزار و ۸۷۶ نفر در سایر شهرستان ها و مناطق استان همزمان با هشتم سپتامبر روز جهانی مبارزه با بی سوادی با مراجعه به مراکز تعیین شده واکسیناسیون واکسن سینو فارم یا برکت دریافت خواهند کرد.
  ادامه مطلب...
 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۰۹:۰۲:۳۶       ۳۰۳
معاون وزیر آموزش وپرورش ورییس سازمان سواد آموزی کشور درنامه ای از استاندار فارس به عنوان رییس شورای پشتیبانی سواد آموزی استان و به خاطر کسب رتبه اول در فعالیت های سواد آموزی در کشور تقدیر کرد.
  ادامه مطلب...
 اخبار حوزه ریاست,اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۳:۲۲:۴۴       ۸۴۹
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: با آینده پژوهی در دستگاه تعلیم و تربیت میتوان آسیب های دوران پسا کرونا را به حداقل رساند و برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در این رابطه ترسیم کرد.
  ادامه مطلب...
 اخبار ویژه,معاونت سواد آموزی       ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۹:۳۹:۵۴       ۵۳۰
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش تعمیر خودرو ،پرورش قارچ ،پرورش گل و گیاه ،گلیم بافی، خیاطی، گلدوزی و همچنین برگزاری کلاس هایی مانند آموزش حقوق شهروندی ،بهداشت خانواده، بهداشت فردی و اجتماعی و.... ازجمله کلاسهای مهارتی است که در مراکز یادگیری محلی فارس برگزار می گردد.
  ادامه مطلب...