14 ربیع‌الاول 1443

اطلاعیه:

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی شهر تهران، با عنایت به اینکه آموزش و پرورش شهر تهران جهت تامین کادر پرسنل آموزشی مدارس دولتی مناطق تحت پوشش خود مطابق دستورالعمل شماره 160/140 مورخ 16/06/1400 تمایل به خرید خدمات آموزشی از شرکت های بخش خصوصی ، تعاونی و موسسات آموزشی غیر دولتی دارای مجوز و صلاحیت های عمومی وتخصصی (آموزشی و مالی) مورد تایید وزارت آموزش وپرورش ، را دارد لذا از موسسات و شرکتهایی که مایل به همکاری در این زمینه می باشند تقاضا میشود که حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 31/06/1400 به حوزه پشتیبانی (جناب آقای علیخانی ) مراجعه نموده تا ضمن دریافت شرایط همکاری ، تقاضا و مدارک هویتی و صلاحیت و مجوز خود را مکتوب تحویل نمایند .

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ تا ۱۴۰۵/۰۷/۰۵ مشاهده
اطلاعیه شماره دو ایثارگران

باسمه تعالی

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

اطلاعیه شماره دو ایثارگران

 

زمان و مکان تشکیل پرونده اولیه استخدامی

ویژه فرزندان شهید و فرزندان جانباز 70 درصد و بالاتر سال 1400

 

با سلام و احترام

پیرو اطلاعیه شماره یک، پذیرفته شدگان گرامی ایثارگر سهمیه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به منظور ارائه مدارک و تشکیل پرونده اولیه استخدامی، خواهشمند است: براساس برنامه زمانی جدول زیر و با همراه داشتن اصل و کپی مدارک به شرح ذیل، به آدرس: تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، بین خیابان سرپرست و خیابان نادری، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ساختمان شماره 2 اداره امور رفاهی و پشتیبانی طبقه همکف، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، مراجعه فرمایید.

جدول زمان بندی  بررسی مدارک و تشکیل پرونده

ایام هفته

تاریخ

خوشه های شغلی

ساعت مراجعه

جنسیت

چهارشنبه

17/06/1400

آموزگاراستثنایی،  دبیری: تربیت بدنی،  زبان انگلیسی، علوم تجربی، مشاور، کارو فناوری ( حرفه و فن) ،  هنر. (صرفاً در جنسیت مرد)

 هنرآموزی: ساخت و تولید، کامپیوتر، نقشه کشی عمومی( معماری )، (صرفاً در جنسیت مرد)

8  تا 11

مرد

 متقاضیان سرایداری  (صرفاً در جنسیت مرد)

11 تا 14

مرد

شنبه

20/06/1400

آموزگار ابتدایی (زن) براساس نام خانوادگی از حروف « الف» تا  «ش»

8  تا 11

زن

آموزگار ابتدایی (زن) براساس نام خانوادگی از حروف « ص» تا  «ی»

11 تا 14

زن

یکشنبه

21/06/1400

 متقاضیان سرایداری  (صرفاً در جنسیت زن)

8  تا 11

زن

دبیری: ادبیات فارسی، تربیت بدنی، زبان انگلیسی، عربی، علوم اجتماعی ، علوم تجربی، هنر، معارف اسلامی و هنر آموز حسابداری (صرفاً در جنسیت زن)

11 تا 14

زن

 

مدارک و مستندات لازم جهت ارائه به کارشناسان در روز تشکیل پرونده اولیه استخدامی

ویژه فرزندان شهدا و فرزندان جانباز70 درصد و بالاتر سال 1400:

 • 2 سری پرینت از کارنامه قبولی ( صادر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور)
 • 6 قطعه عکس 4X3 تمام رخ پشت نویسی شده که در سال جاری گرفته شده باشد.
 • اصل کارت ملی به همراه 2 سری کپی از پشت و روی آن واضح و با کیفیت.
 • اصل شناسنامه به همراه 2 سری کپی از تمامی صفحات آن واضح و با کیفیت.
 • اصل مدرک تحصیلی ( گواهینامه موقت عکس دار و یا دانشنامه ) در مقطع تحصیلی پذیرفته شده در آزمون به همراه 2 سری کپی واضح و با کیفیت.
 • ارائه فرم اطلاعات فردی گزینش به همراه مدارک شناسایی و تحصیلی.
 • اصل کارت ایثارگری ( معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران) به همراه 2 سری کپی  با کیفیت.
 • اصل کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دایم به همراه 2 سری کپی ( درخصوص برادران).
 • ارایه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن ( با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی) حسب مورد .

 

شایان ذکر است:داوطلبین محترم می بایست: نسبت به دریافت  و تکمیل فرم اطلاعات فردی گزینش که ضمیمه همین اطلاعیه است اقدام نموده و علاوه بر دو سری کپی از مدارک ذکر شده در بالا، نسبت به تهیه و ضمیمه نمودن یک سری کپی از مدارک شامل: کپی مدرک تحصیلی، کپی تمام صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی مدرک ایثارگری و کپی کارت پایان خدمت ( مخصوص برادران) به فرم اطلاعات فردی گزینش اقدام نمایند.

 

تذکرات مهم :

 • در روز تشکیل پرونده معاینه پزشکی اولیه ( سرپایی) توسط پزشک حاضر در محل صورت می پذیرد.
 • حضور شخص داوطلب ( پذیرفته شده ) در روز تشکیل پرونده الزامی است. لذا؛ امکان تشکیل پرونده توسط شخص ثالث وجود ندارد.
 • حضور به موقع  در زمان و مکان تعیین شده  الزامی بوده و پرواضح است که؛ درصورت نقص در ارائه مدارک به کارشناسان مربوطه برای داوطلب، پرونده استخدامی تشکیل نخواهد شد.
 • پذیرفته شدگان محترم توجه فرمایند که مدرک تحصیلی به صورت گواهی نامه موقت عکس دار و یا دانشنامه به تاریخ فراغت از تحصیل قبل از 31/01/1400 قابل قبول بوده و گواهی انشایی پذیرفته نیست.
 • به منظور تسهیل در فرآیند تشکیل پرونده استخدامی می بایست: پذیرفته شدگان محترم قبلاً 2 سری کپی از کارنامه قبولی و مدارک مربوطه تهیه تا در روز تشکیل پرونده موجب اتلاف وقت و ...، نگردد.
 • توصیه می گردد: به منظور جلوگیری از  ازدحام جمعیت با عنایت به پاندمی کرونا ، خواهشمند است؛ از آوردن همراه به مکان اصلی بررسی مدارک و تشکیل پرونده خودداری نموده و نسبت به رعایت دستور العمل های بهداشتی ( استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده ،  رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از وسایل شخصی مثل خودکارو ...)  اهتمام ورزند.
 • عدم مراجعه  برای ارائه مدارک و تشکیل پرونده در زمان و محل اعلام شده به منزله انصراف تلقی شده و افراد حق اعتراض نخواهند داشت .

مـدیریت منابع انسانی و امـوراداری

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

 

 

جهت دریافت اطلاعیه شماره دو کلیک نمایید

 

جهت دریافت نمون برگ اطلاعات فردی گزینش کلیک نمایید 

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ تا ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ مشاهده
اطلاعیه شماره یک درخصوص تمهید مقدمات لازم درخصوص تشکیل پرونده اولیه استخدامی ویژه فرزندان شهید و فرزندان جانباز 70 درصد و بالاتر سال 1400

 
اطلاعیه درخصوص تمهید مقدمات لازم درخصوص تشکیل پرونده اولیه استخدامی
 
اطلاعیه شماره یک ایثارگران
 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با عنایت به اعلام نتایج آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و فرزندان جانباز70 درصد و بالاتر در سال 1400 (موضوع: بند ج ماده87 قانون برنامه ششم توسعه) از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای داوطلبان معرفی شده، شایسته است: پذیرفته شدگان به منظور تشکیل پرونده اولیه استخدامی، تمهیدات لازم را درخصوص تهیه مدارک و مستندات ذیل فراهم نمایند.

شایان ذکر است: جدول زمانبندی و مکانمراجعه پذیرفته شدگان محترم  متعاقباً اعلام خواهد شد

مدارک و مستندات لازم جهت ارائه به کارشناسان در روز تشکیل پرونده اولیه استخدامی ویژه فرزندان شهدا و فرزندان جانباز70 درصد و بالاتر سال 1400:

 • 2 سری پرینت از کارنامه قبولی ( صادر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور)
 • 6 قطعه عکس 4*3 تمام رخ پشت نویسی شده که در سال جاری گرفته شده باشد.
 • اصل کارت ملی به همراه 2 سری کپی از پشت و روی آن واضح و با کیفیت.
 • اصل شناسنامه به همراه 2 سری کپی از تمامی صفحات آن واضح و با کیفیت.
 • اصل مدرک تحصیلی ( گواهینامه موقت عکس دار و یا دانشنامه ) در مقطع تحصیلی پذیرفته شده در آزمون به همراه 2 سری کپی واضح و با کیفیت.
 • تبصره :گواهی انشایی به جای مدرک تحصیلی قابل قبول نبوده و پذیرش  نمی شوند.
 • اصل کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دایم به همراه 2 سری کپی ( درخصوص برادران).
 • اصل کارت شناسایی ایثارگری یا معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه 2 سری کپی واضح و با کیفیت.
 • ارایه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن ( با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد  اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی).

تذکرات مهم :

 • حضور شخص داوطلب ( پذیرفته شده ) در روز تشکیل پرونده الزامی است. لذا؛ امکان تشکیل پرونده توسط شخص ثالث وجود ندارد.
 • حضور به موقع  در زمان و مکان تعیین شده  الزامی است و پرواضح است که؛ درصورت نقص در ارائه مدارک به کارشناسان مربوطه برای داوطلب پرونده استخدامی تشکیل نخواهد شد.
 • پذیرفته شدگان محترم توجه فرمایند که مدرک تحصیلی به صورت گواهی نامه موقت عکس دار و یا دانشنامه قابل قبول است و گواهی انشایی پذیرفته نیست.
 • به منظور تسهیل در فرآیند تشکیل پرونده استخدامی می بایست: پذیرفته شدگان محترم قبلاً 2 سری کپی از کارنامه قبولی و مدارک مربوطه تهیه تا در روز تشکیل پرونده موجب اتلاف وقت و ...، نگردد.
 • خواهشمند است پیگیری صرفاً از طریق همین سایت صورت پذیرد و از تماس تلفنی و حضوری جدداً خود داری فرمایید.

جدول زمانبندی و مکان مراجعه پذیرفته شدگان محترم  متعاقباً اعلام خواهد شد

 

مـدیریت منابع انسانی و امـوراداری

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ تا ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ مشاهده
قابل توجه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاههای فرهنگیان و شهید رجایی (شهر تهران)(آزمون سراسری سال 1400 )

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، رزاقی مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد:

به اطلاع پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی شهر تهران می رساند، نحوه اطلاع رسانی جهت حضور در مصاحبه عمومی گزینش از طریق ارسال پیامک با سرشماره  9830001100000002  خواهد بود،

 لذا تاکید می گردد :

 1. از مراجعه حضوری و تماس های تلفنی با حوزه های اداره کل و گزینش خودداری نمایید .
 2. به هنگام حضور داوطلبان جهت انجام مصاحبه رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی اعم از ماسک، به همراه داشتن مواد ضد عفونی کننده شخصی، عدم حضور و تجمع والدین در محل مصاحبه و رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و نیز اطلاع رسانی فوری داوطلبان دارای علائم بیماری کرونا مورد انتظار است .
 3. داوطلبان محترم علاوه بر مصاحبه عمومی می بایست در معاینات پزشکی و مصاحبه های تخصصی دانشگاه فرهنگیان شرکت نمایند که نحوه حضور داوطلبان از طریق سایت اداره کل شهر تهران و دانشگاه فرهنگیان متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ تا ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ مشاهده
اطلاعیه شماره 9 (اعلام نتایج نهایی)

اطلاعیه شماره 9

اعـلام نتایج نهـایی (تایید گزینش) ومنطقه محل خدمت و فرآیند جذب قبول شدگان نهایی یک برابر ظرفیت

آزمون استخدام پیمانی (ماده 28) سال 1399

با سلام و احترام

 ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) امام مهربانی ها، به  استحضار می رساند:

      به پیوست جدول تعیین منطقه خدمتی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی سال 1399 که مورد تأیید هسته گزینش قرار گرفته اند اعلام می گردد. لذا؛ این افراد می بایست؛ مطابق با دستور العمل ذیل اقدام نمایند:

1- پذیرفته شدگان نهایی محترم تأیید گزینش شده، می بایست: با عنایت به اطلاعیه مورخ 26/03/1400 وزارتی (پیوست همین اطلاعیه)، « اعلام نتایج بررسی صلاحیت های عمومی (گزینش) و فرآیند جذب پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی آبان ماه سال 1399 آموزش و پرورش» ، ضمن مطالعه دقیق اطلاعیه وزارتی ضمیمه، مقتضی است: در موعد مقرر به سایت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (رشته های شغلی: هنرآموزی، استاد کاری، و دبیری کار و فناوری ) به آدرس:https://www.sru.ac.ir  و دانشگاه فرهنگیان (سایر رشته های شغلی) به آدرس:  https://cfu.ac.ir  جهت ثبت نام الکترونیکی  ( غیر حضوری)در اسرع وقت قبل از انقضای زمان اعلام شده برای ثبت نام، به منظور شرکت در دوره های مهارت آموزی اقدام  نمایند.

2- پذیرفته شدگان محترم با همراه داشتن اصل مدارک شناسایی و تحصیلی خود اعم از؛ مدرک تحصیلی، شناسنامه، کارت ملی، کارنامه قبولی نهایی ( یک برابر ظرفیت) ،کارت پایان خدمت ( درخصوص برادران) و ...، از روز چهارشنبه مورخ 09/04/1400 به بعد  تا دو هفته بعد از تاریخ مذکور، به امور اداری و تشکیلات منطقه خدمتی تعیین شده با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراجعه و نسبت به اخذ معرفی نامه به منظور تکمیل پرونده استخدامی (آزمایشات پزشکی پس از اخذ نوبت اینترنتی از سایت    dfm.tehranedu.ir  صرفاً از طریق درمانگاه و بیمارستان فرهنگیان شهر تهران امکان پذیر و مورد قبول خواهد بود، استعلام عدم سوء پیشینه صرفاً در شهر تهران، سپردن تعهد محضری صرفاً در شهر تهران و ...) اقدام نمایند.

3- آن دسته از پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدامی سال 1399 که صلاحیت عمومی ایشان توسط هسته گزینش مورد تأیید قرار نگرفته است، ضروت دارد: جهت تکمیل مراحل گزینش خود و یا درخواست تجدید نظر، پس از تماس قبلی و هماهنگی با هسته گزینش این اداره کل ( شماره تماس: 88958355-021)، به هسته گزینش شهر تهران حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری مراجعه نمایند. 

 

منطقه خدمتی قبول شدگان

اطلاعیه نهایی در سایت وزارت

آدرس و تلفن مناطق شهر تهران

 

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

مدیریت منابع انسانی و امور اداری

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ تا ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ مشاهده
اطلاعیه شماره 3 هسته گزینش

اطلاعیه شماره 3 هسته گزینش

 

به اطـلاع آن دسته ازداوطلبان آزمون استخـــدام پیمانی ماده 28 سال 1399 (یک برابر ظرفیت)که تاکنـــون پیامک دعـوت به هسته گزینش رادریافت نکرده ویاجهت مصاحبه گزینش مراجعه نداشته اند می رساند ، ضروری است جهت پیگیری وهماهنگی لازم درروزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ  17 و 18 خرداد 1400 با شماره تلفن 88991244 -021 تماس حاصل نمایند.

قابل ذکــراست ،این اطلاعیــه مختص داوطلبــان آموزش وپرورش شهرتهران بوده وپذیرفته شدگان سایر استان ها می بایست ازطریق اداره کل استان مربوطه پیگیری نمایند. 

 

 

 

 

محمد  رزاقی

مدیرهسته گزینش اداره کل آموزش وپرورش شهرتهران

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ تا ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ مشاهده
اطلاعیه شماره(2) هسته گزینش آموزش و پرورش شهر تهران

قابل توجه داوطلبین استخدام پیمانی ماده 28 سال 99

اطلاعیه شماره (2) هسته گزینش آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص داوطلبین استخدام پیمانی ماده 28 سال 99

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، پیرواطلاعیه شماره (1) مورخ 1400/1/24 هسته گزینش به اطلاع داوطلبین گرامی می رساند، با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان و وجود ممنوعیت تردد در اکثر استان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت داوطلبین و رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، فرآیند بررسی صلاحیت های عمومی گزینش داوطلبین با ارسال پیامک و با اولویت داوطلبینی که محل سکونت آنان شهر تهران درج گردیده در حال انجام می باشد.

 

لذا آن دسته از داوطلبین ساکن شهر تهران و داوطلبینی که محل سکونت آنان در سایر استان ها می باشد و پیامک دعوت به مصاحبه گزینشی رادریافت نکرده اند ، ضروری است تا زمان دریافت پیامک از مراجعه حضوری یا تماس های غیر ضروری با اداره کل و هسته گزینش خودداری نمایند.

شایان ذکر است ، چنانچه هر یک از داوطلبین تا تاریخ 1400/3/10 موفق به دریافت پیامک هسته گزینش نشده باشند ، با شماره تلفن 88955893 – 88955894 جهت پیگیری تماس حاصل نمایند.

 

مدیریت هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ تا ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ مشاهده
اطلاعیه شماره 7


قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی 11 و 12 دی ماه 1399 اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران
          

مقتضی است ، ضمن مراجعه به لینک ذیل ، حداکثر تا یکشنبه 29 /01/ 1400 ضمن درج آخرین نشانی محل سکونت ،  منطقه مورد تقاضای اشتغال خود را به ترتیب اولویت مشخص نمایید، تا منطقه  خدمتی  استخدامی شما تعیین گردد.


راهنمای درج آدرس و منطقه مورد تقاضا:
1- روی لینک زیر کلیک نمایید. 


2- پس از درج شماره همراه در قسمت مربوطه ، پنجره در خواست تعیین محل خدمت باز می شود.
3- پس از تکمیل فرم ، گزینه ذخیره و ارسال درخواست انتخاب شود.
 
 
تذکر: در تعیین منطقه خدمتی  صرفا مناطقی درج شود که در کد شغل محل قبول شده اید.لذا به درخواست های خارج از کد شغل محل مربوطه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ تا ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ مشاهده
اطلاعیه پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی (ماده 28) یازدهم و دوازدهم دیماه سال 1399

درخصوص پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی (ماده 28)یازدهم و  دوازدهم دیماه سال 1399

پیرو اطلاعیه مورخ  23/1/1400 سازمان سنجش آموزش کشور ضمن عرض تبریک قبولی به استحضار می رساند:

 1. با توجه به شیوع ویروس کرونا، از مراجعه حضوری به این اداره کل خودداری فرمایید.
 2. طی اطلاعیههای بعدی جدول تعیین منطقه پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدامی سال جاری از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

 

 1. پس از اعلام مناطق تعیین شده از طریق همین سایت، لازم است؛ پذیرفته شدگان محترم با همراه داشتناصل مدارک شناسایی و تحصیلی خود اعم از؛ مدرک تحصیلی، شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت ( درخصوص برادران) و ..، به مناطق تعیین شدهدر بازه زمانی مقرر شده مراجعه نمایند.

 

 1. تمامی اخبار و اطلاعات از طریق همین سایت به آدرس ذیل قابل پیگیری است:

              اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران:   www.Tehranedu.ir

 

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

مدیریت منابع انسانی و امور اداری

 

 •   تاریخ نمایش از ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ تا ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ مشاهده
اطلاعیه شماره 6

اطلاعیه شماره 6

قابل توجه پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی (ماده 28) سال 1399

با عنایت به این مهم که، اعلام نتایج پذیرفته شدگان یک برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی ( ماده 28) سال جاری صرفاًاز طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد، لذا؛ شایسته است: پذیرفته شدگان محترم چند برابر ظرفیت از مراجعه حضوریو تماس تلفنی با این اداره کل (اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران) تا اعلام نتیجه خودداری نموده و پیگیری لازم در این خصوص را فقط از طریق سایت سنجش آموزش کشور  انجام دهند.

 

 

مدیریت منابع انسانی و امور اداری

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

 •   تاریخ نمایش از ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ تا ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ مشاهده