11 ربیع‌الاول 1443

اداره امور تربیتی آموزش و پرورش

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، مهدی خادمی جمکرانی، رئیس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش استان قم با اشاره به بخشنامه وزارتی مبنی بر جذب طلاب وظیفه خاطر نشان کرد: طلاب علاقمند پس از مطالعه ی دقیق این اطلاعیه و آگاهی از ضوابط و شرایط به کارگیری طلبه وظیفه در آموزش و پرورش اقدام به ثبت نام در این طرح نمایند.

وی خاطر نشان کرد: طلاب محترم متقاضی فرم شماره 1 و 2 پیوست این اطلاعیه را تکمیل و به همراه مدارک و مستندات خواسته شده تا تاریخ1400/03/26  به آدرس قم بلوار امین کوچه شماره2 اداره کل آموزش و پرورش استان طبقه اول اتاق 50 مراجعه نمایند.

تذکرمهم: اعلام اسامی پذیرفته شدگان ( تا پایان خردادماه1400) و پیگیری مراحل بعدی جذب ( ارایه مدارک، معرفی به گزینش و سایر مراحل جذب) از طریق سایت اینترنتی آموزش و پرورش استان قم به نشانی qom.medu.ir خواهد بود که از داوطلبان درخواست  می شود هر گونه اطلاع رسانی در این خصوص را از طریق سایت مذکور پیگیری نمایند.

شرایط:

 1. دارا بودن  کد فعّال در مرکز مدیریت حوزه های علمیه
 2. اولویت خدمت این افراد در آموزش و پرورش جهت انجام فعالیت های پرورشی،فرهنگی و تربیتی به عنوان مربی در مدارس مناطق کهک،جعفرآباد ، خلجستان ، مدارس روستایی و متناسب با ساعات فعالیت واحد آموزشی مربوطه در طول هفته می باشد.
 3. این افراد در طول تابستان می توانند از یک ماه مرخصی، صرفا در یکی از ماه های تیر یا مرداد استفاده نموده و دو ماه دیگر را  در اختیار معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و ناحیه / منطقه بوده و در بخش ها و مراکز فرهنگی  تربیتی این معاونت فعالیت خواهند نمود.
 4. حقوق ماهیانه این افراد براساس دستورالعمل های دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی معظم کل قوا و ستاد  کل نیروهای مسلح و مرکز مدیریت حوزه های علمیه پرداخت می گردد.
 5. مدت خدمت این افراد در آموزش و پرورش 24ماه می باشد.برای افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع شده و یا مرتکب غیبت غیر موجه( طبق آیین نامه اجرایی قانون نظام وظیفه عمومی ) گردند، گواهی انجام وظیفه صادر نمی شوند.
 6. صدور تائیدیه پایان خدمت وظیفه منوط به طی دوره آموزش نظامی در تیپ83امام صادق(ع) به مدت 2هفته بلافاصله پس از پایان خدمت می باشد.
 7. انجام خدمت بر اساس این بخشنامه، صرفا محدود به مدت یاد شده می باشد و با انقضای آن، می بایست از ادامه خدمت جلوگیری به عمل آید.در ضمن انجام خدمت، هیچ گونه حق استخدامی برای طلاب وظیفه ایجاد نمی کند.
 8. داوطلبین باید  از توانایی جسمی لازم برای انجام ماموریت های محوله برخوردار باشند.
 9. تعهد به انجام ماموریت های محوله در طول دوران خدمت و دوره ها و جلسات آموزشی که در طول  دوران خدمت از طرف آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.
 10. داوطلبان باید ملبّس به لباس روحانیت ومتعهد به پرهیز از انجام اعمال خلاف شئون روحانیت گردند.
 11. در صورت انصراف از ادامه خدمت علاوه بر عودت هزینه های  دوره آموزش نظامی و...مدت خدمت قبلی نیز مورد محاسبه قرار نمی گیرد.
 12. داوطلبان موظف اند در طول مدت خدمت، در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان قم بوده و در این مدت، اشتغال به کار دیگری که مزاحم ماموریت آنان باشد نداشته باشند.
 13. وسیله ایّاب و ذهاب،خوابگاه و تغذیه بر عهده خود افراد می باشد.
 14. ابلاغ شروع به کار طلاب وظیف پذیرفته شده در سال تحصیلی جاری از 1400/07/01 می باشد. و اتمام خدمت تا تاریخ 1402/06/15 می باشد.
 15. هیچ گونه کسری خدمت در روند انجام خدمت طلاب وظیفه وجود ندارد.
 16. طلاب وظیفه، بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش و طبق جدول زمان بندی اعلامی، ملزم به شرکت در این دوره ی آموزشی 2 هفته ای می باشند. و عدم شرکت در این دوره ی آموزشی به منزله ی انصراف از خدمت می باشد.
 17. محل خدمت طلاب وظیفه می بایست خارج از محل اشتغال به تحصیل آنان باشد.

مدارک مورد نیاز:

 1. کپی مدرک تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحصیلات سطح 1 و بالاتر مورد تایئد شورای عالی حوزه های علمیه.
 2. کپی مدرک تحصیلی دانشگاهی (در صورت دارا بودن)
 3. کپی تمام صفحات  شناسنامه  و کارت ملی
 4. اصل و کپی مدارک انجام فعالیت های فرهنگی ،تبلیغی،حفظ قرآن،کسب رتبه در مسابقات فرهنگی،هنری،قرآنی،علمی و...( به منظور امتیاز بندی اولیه)
 5. اصل و کپی مدارک فعالیت در آموزش و پرورش اعم از تبلیغ،اقامه نماز ،تدریس و...با تایید اداره آموزش و پرورش
 6. اصل وکپی مدرک آموزش نظامی تکمیلی(در صورت دارا بودن)
 7. 1قطعه عکس سه در چهار

لازم به ذکر است پس از طی مراحل اداری،گزینش و... افرادی که مورد تائید نهایی قرار می گیرند، ملزم به ارائه فرم شماره1 (حکم اعزام) از طرف حوزه علمیه می باشند. لذا داوطلبان تا قبل از تائید نهایی توسط اداره کل آموزش و پرورش استان قم، نیازی به گرفتن فرم شماره1(حکم اعزام) از طرف حوزه علمیه ندارند.

ملاکهای امتیاز بندی:

 1. تحصیلات حوزوی( سطح یک 5 امتیاز- سطح دو 10 امتیاز- سطح سه و بالاتر 15 امتیاز)
 2. داشتن تحصیلات دانشگاهی( کاردانی  5 امتیاز- کارشناسی 10 امتیاز- کارشناسی ارشد و بالاتر 15 امتیاز)
 3. حفظ قرآن( هر جزء 1 امتیاز)
 4. تالیف کتاب یا مقاله چاپ شده یا ارائه شده در همایش ها و کنفرانس های ملی و بین المللی(هرمورد3 امتیاز)
 5. سوابق تبلیغی و امام جماعت درآموزش و پرورش( هر سال5 امتیاز با ارایه ی گواهی معتبر از آموزش و پرورش)
 6. کسب عناوین و رتبه های علمی ،فرهنگی،قرآنی، ورزشی و....در سطح شهرستان (3 امتیاز) استان ( 6 امتیاز)وکشور ( 10 امتیاز)
 7. آموزش تکمیلی بسیج (5 امتیاز)

جهت دانلود فرم شماره 1 و 2 داوطلبین بر روی گزینه زیر کلیک نمائید.

دانلود فرم ثبت نام