پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
به وب سایت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش خوش آمدید.      

تصحيح يك خبر درباره تغيير نام وزارت آموزش و پرورش
کد خبر: 548616
تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۰۸:۰۰:۰۰
خلاصه خبر : معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش، درباره تغيير نام وزارت آموزش و پرورش توضيحاتي را ارائه كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از روزنامه همشهري،  عليرضا كاظمي معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش در گفت و گو با همشهري درباره موضوع تغيير نام "وزارت آموزش و پرورش" به "وزارت تربيت رسمي و عمومي" تصريح كرد: هرگز بحث تغيير نام وزارت آموزش و پرورش را مطرح نكرده ام و چنين چيزي نيست.

عليرضا كاظمي توضيح داد: در يك نشست كاري گفتم، رويكردهاي آموزش و پرورش بايد فرهنگي- تربيتي باشند. بر اساس مباني نظري سندتحول بنيادين قرار است تغيير رويكردهايي در آموزش و پرورش رخ دهد، مگر در اختيار من است كه بتوانم نام وزارت آموزش و پرورش را تغيير دهم.

وي گفت: در مباني نظري سندتحول بنيادين، رويكردها و چرخش هاي تحول آفرين در آموزش و پرورش مطرح شده است كه يكي از مهم ترين چرخش هاي تحول آفرين، تغيير رويكرد وزارت آموزش و پرورش از يك نهاد صرفا آموزشي به يك نهاد با رويكرد فرهنگي و تربيتي است.

معاون فرهنگي و تربيتي وزير آموزش و پرورش تأكيد كرد: ما مي خواهيم بگوييم كه تمام رويكردها در همه حوزه ها بايد تربيتي باشد، با توجه به اهميت موضوع، اشاره من به همين رويكردهاي تربيتي در فضاي آموزش و پرورش بود.