پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
به وب سایت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش خوش آمدید.      

رشد45درصدی کمک مردمی به دانش آموزان محروم
کد خبر: x9IuIFif
تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۱۶:۵۹:۱۸
خلاصه خبر : مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در مرحله نخست جشن عاطفه ها که در اواخر شهریور سال جاری برگزار شد، مردم نیکوکار استان قریب یک میلیارد تومان به دانش آموزان محروم کمک کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصدرشد دارد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، عباس لامعی در حاشیه برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه ها اظهارکرد:  تعداد 887 پایگاه در مدارس استان وظیفه جمع آوری هدایای دانش آموزان را بر عهده دارند و در این بین بیش از 900 نفر از همکاران به صورت افتخاری با مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همکاری می کنند.

وی با اشاره به توزیع یکصد و ده هزار پاکت بین دانش آموزان استان، تصریح کرد: در سال گذشته دانش آموزان نیکوکار خراسان جنوبی بیش از 92 میلیون تومان در 872 پایگاه به دانش آموزان محروم و نیازمند کمک کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که قریب 25 هزار دانش آموز محروم و نیازمند دراستان شناسایی شده اند، ادامه داد: از این تعداد قریب 10 هزار دانش آموز مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره)  بوده و مابقی تحت حمایت سایر نهاد های حمایتی قرار دارند.

لامعی از توزیع کمک های جمع آوری شده در بین دانش آموزان مدارس خبر داد و افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده، پس از جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی، از طریق مدیران و مربیان و با نظارت کمیته امداد در همان مدرسه و با حفظ عزت نفس و کرامت دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

وی، جشن عاطفه های را نماد مبارزه با فقر و مظهر کرامت و سخاوت دانست و  ابراز کرد: گسترش روحيه نوع‌دوستي، احسان و انفاق در بین دانش آموزان از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن در مدارس استان به شمار می رود.