پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
به وب سایت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش خوش آمدید.      

هیچ دانش آموزی بخاطر مسائل مالی نباید از تحصیل باز بماند
کد خبر: mTTdr4vf
تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ ۱۶:۴۳:۵۹
خلاصه خبر : مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: برنامه ریزی ما در آموزش و پرورش بر این بوده است که هیچ دانش آموزی بخاطر مسائل مالی از تحصیل باز نماند.

 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی صبح امروز در جشن عاطفه ها با بیان اینکه اخلاق و احسان دو رویکرد شایسته در زندگی انسان است، افزود: آموزش و پرورش و مجموعه کمیته امداد در ترویج و تقویت روحیه احسان و نیکوکاری همکاری تنگاتنگی را داشته اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: نزدیک به 500 هزار پاکت از طرف کمیته امداد بین دانش آموزان استان توزیع شده است.

وی با اشاره به فرهنگسازی و آموزش بعنوان دو مولفه اصلی توسعه در دنیا، تصريح كرد: از اهداف این قبیل اقدامات تقدم منافع عمومی بر مصالح شخصی در بلند مدت بوده و نقش تربیتی و ترویج نوع دوستی نیز از دیگر ویژگی های این مهم است.

پاشايي از تشکیل صندوق تربیت برای حمایت از دانش آموزان نواحی در دوسال گذشته خبرداد و افزود: امروز استان آذربایجان شرقی تعهد می کند که هیچ دانش آموز نیازمند به جهت مسائل مالی از تحصیل بازنماند.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربايجان شرقي نیز گفت: بدون ارتقاء فرهنگ نوع دوستی و کمک رسانی به نیازمندان در عموم جامعه، ترسیم اهداف عالی کشور ممکن نیست.

محمدکلامی، آموزش و پرورش و مدارس را بهترین مکان برای ترویج این مهم عنوان کرد و ادامه داد: آذربایجان شرقی 14 هزار و 500 دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد دارد.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه گذشته 2500 دانش آموز بی بضاعت از طریق کمیته امداد راهی اردوهای علمی تفریحی شده اند از تحت پوشش قرار داشتن 90 دانش آموز نخبه نیازمند در سطح استان خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربايجان شرقي در پایان گفت: امسال در ماه مبارک رمضان 10 هزار نفر از دانش آموزان نیازمند میهمان سفره افطار مجموعه بودند.