پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
به وب سایت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش خوش آمدید.      

اساسنامه جديد انجمن اوليا و مربيان تا 2 ماه آينده به استان ها ابلاغ مي‌شود
کد خبر: QosTD0n9
تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۷:۲۸:۵۸
خلاصه خبر : مدير كل انجمن اوليا و مربيان وزارت گفت: اساسنامه جديد انجمن اوليا و مربيان تا 2 ماه آينده به استان‌ها ابلاغ مي‌شود تا در سال تحصيلي جديد بر اساس اساسنامه و آيين نامه‌هاي آن فعاليت‌ها در اين حوزه انجام شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبيل، نورعلي عباس‌پور در حاشيه گردهمايي روساي ادارات و انجمن  اولياي و مربيان سراسر كشور در مجموعه رفاهي و آموزشي خانه معلم اردبيل اظهار كرد: ما در حال حاضر در كشور در 92 هزار واحد آموزشي  انجمن اوليا و مربيان را تشكيل داديم به طوري كه 700 هزار نفر عضو اين انجمن هستند.

عباس پور با بيان اينكه تنها در مدارس كمتر از 10 دانش‌آموز و بزرگسالان انجمن تشكيل نمي‌شود، گفت: به غير از اين شرايط در همه واحدهاي آموزشي انجمن اوليا و مربيان فعال است با تركيب انتخاباتي آنها 5 تا 13 نفر است.

وي مهمترين كاركرد انجمن را در مدارس نظارت بر عملكرد مسؤلان در مدارس و همكاري  و مشاركت با نهاد خانواده در برنامه‌‌ريزي‌هاي  آموزشي و پرورشي اعلام كرد و يادآور شد: عموما تقويت مناسبات بين مدرسه و خانه رويكرد اصلي اين انجمن است تا زمينه اعتلاي تربيتي و آموزشي نسل آينده فراهم آيد.

مديركل انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه به هيج‌ عنوان انجمن اوليا شكل تشريفاتي ندارد، عنوان كرد: بر اساس اساسنامه جديدي كه درحال تدوين نهايي است كاركرد بيشتر و بهتري را از انجمن‌هاي اوليا و مربيان در مدارس شاهد خواهيم بود و استفاده از اين ظرفيت مي‌تواند زمينه‌ساز تحول در نظام آموزش و پرورش محسوب شود.

عباسپور ارتباط مناسب بين مدرسه و خانه را از مهمترين اهداف و رويكردهاي انجمن توصيف كرد  و افزود: ما بايد از ظرفيت بي‌نظير خانواده و اوليا در تربيت و تعالي فرزندانشان در پيوندي عميق بين مدرسه و خانه استفاده كنيم تا با استفاده از اين ظرفيت بتوان رويكرد بهتري را در حوزه تعليم و تربيت انجام داد.

وي ادامه داد: در اجلاس روساي ادارت و انجمن اوليا و مربيان استان‌ها سعي‌ بر اين است تا اين اساسنامه جديد را كه تا دو ماه آينده به استان‌ها ابلاغ مي‌شود مورد بحث و بررسي قرار داديم تا از نقطه نظرات، پيشنهادها و ديدگاه‌هاي كارشناسان و روساي ادارات استفاده كرده و زمينه اجرايي و عملياتي اين امر فراهم آيد.