پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
به وب سایت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش خوش آمدید.      

سنجش نوآموزان پیش دبستانی حرکتی بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی کودکان است
کد خبر: 0l0CghpD
تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۲۷:۴۸
خلاصه خبر : مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی،سنجش نوآموزان پیش دبستانی را یک حرکت بسیار مهم و تاثیر گذار در زندگی کودکان ایران اسلامی عنوان کرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از خراسان شمالی براتعلی حاتمی در جلسه هماهنگی  سنجش نوآموزان پیش دبستانی اظهار کرد : سنجش نوآموزان پیش دبستانی را یک حرکت بسیار مهم و تاثیرگذار در زندگی کودکان ایران اسلامی عنوان کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: همدلی و همراهی در اجرای برنامه های پیش دبستانی بسیار مهم است و انگیزه دادن به مربیان و معلمان در آموزش و پرورش اولویت اصلی ماست.

وی با عنایت به اهمیت پیش دبستانی و تاثیر گذاری آن اشاره کرد: توجه به نوآموزان تمام مناطق استان برای اجرای سنجش و افزایش پوشش نوآموزان پیش دبستانی امری ضروری است .

حاتمي گفت: ششمين جشنواره تجارب برتر تربيتي در جهت شناسايي و مستندسازي تجارب موفق مربيان و معاونين پرورشي ودر راستاي تحقق طرح تحول بنيادين در آموزش و پرورش و ارائه الگوهاي كاربردي براي شكوفايي استعدادهاي تربيتي دانش آموزان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه ششمین جشنواره تجارب برتر تربیتی امسال نیز مانند سال‌های گذشته ابتدا در سطح شهرستان های استان برگزار شد، تاکید کرد: 148 اثر به عنوان تجارب تربیتی معاونین، مربیان تربیتی و سایر فرهنگیان در سال تحصیلی 96-95 به دبیرخانه شهرستان ها واصل شد و پس داوری سه اثر از هر شهرستان به مرحله استانی راه یافت و در نهایت 4 اثر به مرحله کشوری ارسال گردید.

حاتمي ادامه داد: همکار فرهنگی غلامحسين اكبرزاده از شهرستان راز و جرگلان  و حسين علي منصف سنگلي از شهرستان فاروج موفق به کسب رتبه دوم کشوری شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی تصریح کرد: اهمیت برگزاری جشنواره‌های علمی، دستیابی و درک روشن از وضعیت ها، باید‌ها و نباید‌ها در فرایند توسعه علمی است.