پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
به وب سایت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش خوش آمدید.      

اجرای طرح کلید بهشت ویژه سواد آموزان مرودشتی
کد خبر: DvodPKRl
تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۰۴:۱۶
خلاصه خبر : معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت:طرح ملی"کلید بهشت" که در آن به صورت عملی به سواد آموزان آموزش صحیح نماز داده می شود در مرودشت آغاز شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان فارس ، عیسی ملک پور درآیین افتتاحیه طرح "کلید بهشت" در مرودشت گفت: یکی از اهداف تشکیل نهضت سواد آموزی در ابتدای انقلاب اسلامی آموزش مبانی دینی به افراد جامعه بود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس اقامه نماز را از اساسی ترین مبانی دینی عنوان کرد وافزود:همه عبادات ما بستگی به نماز دارد و بهمین خاطر گفته شده که در آن دنیا از اولین چیزی که از انسان سوال می شود مساله نماز و اقامه نماز هست.

ملک پور گفت:در همین راستا هدف از اجرای این طرح  کمک به صحیح خوانی و تعمیم و تعمیق فرهنگ نماز در میان مخاطبان که عموما"سواد آموزان هستند می باشد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه باید متناسب با زمان روش های جذب به نماز نیز به روز شود گفت: به همین خاطر افرادی که قرار است مساله قرائت صحیح نماز را به سواد آموزان آموزش دهند و انگیزه های آنان را نیز افزایش دهند باید ابتدا خود اشراف کامل بر این مباحث داشته باشند.

وی از آموزش دهندگان خواست بر امر نماز و اقامه نماز بیش از گذشته توجه ویژه ای داشته باشند چرا که این مساله بر سایر آموزش های آنان نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.

ملک پور گفت:این طرح با همکاری خوب امام جمعه مرودشت وستاداقامه نماز استان و معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش فارس و اداره آموزش و پرورش مرودشت در حال اجرا است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس وجود انسجام و همدلی را شرط اساسی موفقیت همه طرح ها عنوان کرد و همچنین خواستار توجه بیش از پیش گذشته متولیان امر نماز به این مقوله مهم و اساسی دین شد.

ملک پور افزود:در این راستا بیش از یکصد تن از آموزش دهندگان طی آموزش های فشرده دوروزه و زیر نظر برجسته ترین اساتید حوزه علمیه این مباحث را فرا می گیرند.

وی گفت: پس از برگزاری این دوره تمامی آموزش دهندگان کار آموزش صحیح نماز و روش های نوین دعوت به نماز را به یک هزارو سیصد تن از سوادآموزان شهرستان مرودشت به عنوان شهرستان منتخب این طرح از استان فارس آموزش می دهند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس از اجرای این طرح در بین سوادآموزان اتباع خارجی که عمدتا" از اتباع کشورافغانستان هستند در استان فارس خبر داد وگفت: امسال ۲۰۰ سواد آموز اتباع خارجی ساکن شهرستان مرودشت نیز تحت این آموزش ها قرار خواهند گرفت.

ملک پور با اشاره به اینکه این طرح در سال جاری را به صورت آزمایشی انجام خواهد شد گفت:نتایج این طرح در تصمیم گیری متولیان و برنامه ریزان برای اجرای آن در سالهای آینده بسیار مهم می باشد.