پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: QxKqiCHT     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۱:۵۵:۱۰     
وزيرآموزش و پرورش در نشست خبري ؛

اطلاع رساني ناقص از صندوق ذخيره فرهنگيان، باعث كاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است

وزيرآموزش و پرورش در نشست خبري گفت: اطلاع رساني ناقص برخي رسانه ها از صندوق ذخيره فرهنگيان، باعث كاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز سيدمحمد بطحايي درنشست خبري با اصحاب رسانه درسالن آمفي تئاتر ساختمان شهيد رجايي با گراميداشت ياد وخاطره شهدا، امام راحل و آرزوي صحت و سلامت براي رهبر معظم انقلاب اظهاركرد: جان باختن تعدادي از هم وطنان بر اثر وقوع زلزله در غرب كشور را تسليت مي گويم و آرزوي سلامتي و شفاي عاجل براي مصدومان اين حادثه دارم .

وي افزود: براساس آخرين آمار، متاسفانه 12 نفر از دانش آموزان نيز در اين زلزله جان خود را از دست داده اند و تعدادي از فرهنگيان نيز مصدوم شده اند

توسعه متوازن ساحت هاي شش گانه سند تحول بنيادين

بطحايي با تقدير از اصحاب رسانه در خصوص پوشش اخبار متنوع آموزش و پرورش، تصريح كرد: سند تحول بنيادين مهم ترين برنامه آموزش و پرورش است كه تلاش هاي زيادي توسط پيشينيان براي تحقق آن انجام شده است و ما در دولت دوازدهم ابتدا وضعيت اجراي اين سند را مورد بررسي قرار داديم، سپس برنامه‌هايي را براي تحقق اهداف و ساحت هاي مختلف اين سند تدوين و عملياتي كرديم .

وي ادامه داد: عملياتي كردن ساحت‌هاي مختلف سند تحول به صورت متوازن يكي از اهداف آموزش و پرورش در پايان سال 96  و سال 97 در دستور كار است، بنابراين اصلاح برنامه ها درجهت توسعه متوازن سند تحول از تلاش هاي اين وزارتخانه خواهد بود .

راه اندازي سامانه انتخاب مديران شايسته از دي ماه

وزيرآموزش و پرورش ارتقاي كيفيت آموزش و پرورش را منوط به شايسته سالاري در انتخاب و انتصاب مديران مدارس دانست و خاطرنشان كرد: يكي از مولفه‌هاي مهمي كه مي تواند كيفيت را در نظام تعليم و تربيت محقق سازد انتصاب مديران شايسته است، بنابراين اخيرا فراخواني از طريق سايت اطلاع رساني وزارتخانه منتشر كرديم تا فرهنگيان و صاحب نظران، ايده هاي خود را درخصوص نحوه طراحي سامانه انتخاب مديران شايسته، ارائه دهند.   

تغيير و تحول ساختار صندوق ذخيره فرهنگيان

عضو كابينه تدبيرو اميد از طراحي سامانه انتخاب مديران شايسته تا پايان دي ماه خبرداد و عنوان كرد: در اين سامانه روساي مناطق نيازهاي مديريتي حوزه خود را ارائه مي‌دهند و افراد داراي شرايط وارد سامانه مي‌شوند ورزومه خود را ثبت مي‌كنند تقاضاها توسط كميته‌اي بررسي و افراد داراي شرايط و اولويت‌دار معرفي مي‌شوند تا روساي مناطق مدير شايسته را از داخل يك ليست انتخاب و انتصاب كند.

وي ادامه داد: اين سامانه فرصتي را براي كساني كه شرايط احراز مديريتي را دارند فراهم مي‌كند تا شايسته سالاري محقق شود البته در گام بعد انتخاب روساي ادارات مناطق و ادارات كل نيز از طريق اين سامانه انجام مي‌شود و درسال 97 عملا همه مديران به وسيله سامانه انتصاب مديران، انتخاب خواهند شد.

تماس تلفني وزير با آموزش و پرورش كرمانشاه

وزيرآموزش و پرورش با توجه به اهميت موضوع حادثه زلزله كرمانشاه درحين انجام برنامه نشست خبري به صورت زنده با مدير كل آموزش و پرورش كرمانشاه ارتباط بر قرار كرد و خبرنگاران را درجريان آخرين وضعيت حادثه ديدگان قرار داد.

وي پس از گفتگوي تلفني با محبي، مديركل آموزش و پرورش كرمانشاه از جان باختن 13 دانش آموز و زخمي شدن 20 فرهنگي خبرداد و خاطر نشان كرد: 44 واحد آموزشي در استان كرمانشاه كاملا تخريب شده كه اغلب قديمي بوده اند مدارس نوساز خوشبختانه دچار آسيب نشده اند .

بطحايي ادامه داد: با دو نوبته كردن مدارس و استقرار كانكس مشكل فضاي آموزشي را در مناطق آسيب ديده رفع مي‌كنيم و به زودي پيگيري جذب اعتبارات لازم جهت بازسازي مدارس تخريب شده خواهيم بود

اعزام تيمي براي بررسي وضعيت مدارس آسيب ديده مناطق زلزله زده

وي از اعزام تيمي متشكل از مديران و معاونين حوزه ستادي براي بررسي وضعيت مدارس آسييب ديده در مناطق زلزله زده خبرداد وگفت: آنچه مهم است صحت و سلامت دانش آموزان است بنابراين مدارسي كه ساختمان آنها كوچكترين آسيبي ديده باشند تا اطمينان كامل از بي خطر بودن آن از ورود دانش آموزان به مدرسه جلوگيري مي‌كنيم .   

وزيرآموزش و پرورش درادامه به تشريح وضعيت صندوق ذخيره فرهنگيان پرداخت و تصريح كرد: يكي از مطالبات فرهنگيان ، ‌حضور نمايندگان معلمان در هيئت امناي صندوق است دراين راستا، فراخواني را آماده كرده‌ايم كه از 24 آبانماه روي سايت اطلاع رساني وزارتخانه قرار مي‌گيرد تا فرهنگيان تا پايان سال 2 نفر را به عنوان نماينده اعضاي صندوق و 1 نفر به عنوان بازرس ويژه انتخاب كنند .

وي ادامه داد: منتخبان فرهنگيان عضو صندوق برروند عملكرد صندوق ذخيره و همچنين نظارت برعملكرد را برعهده دارند .

عضوكابينه تدبيرو اميد، تغيير وتحول اساسي  در ساختار شركت‌هاي زيرمجموعه صندوق را ضروري دانست و افزود: با اين تغييرات و اصلاح ساختارها زمينه سوء استفاده در صندوق از بين مي رود و ارزش افزوده نيز تقويت مي شود .

وي اطلاع رساني ناقص برخي رسانه ها را عامل كاهش ارزش سهام، سهامداران، صندوق ذخيره فرهنگيان در بورس دانست و خاطر نشان كرد: در جريان مشكلاتي كه براي صندوق ذخيره فرهنگيان پيش آمد جفاهايي صورت گرفت اما عليرغم وضعيت سخت اقتصادي، در سال هاي 74 تا 95 ، نرخ بازده سهم اعضا حدود 17.5 درصد بوده و در برخي شركت‌هاي زير مجموعه صندوق ذخيره فرهنگيان دارايي‌ها تا 4 برابر افزايش يافته است .

بطحايي گفت: اطلاع رساني ناقص گاهي اوقات ارزش شركت‌هاي زيرمجموعه صندوق ذخيره فرهنگيان را 25 درصد در بورس كاهش داده است .

وزيرآموزش و پرورش در بخش دوم نشست به پرسش هاي خبرنگاران پاسخ داد .

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه