پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: uW8dJqJh     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۴:۵۱:۲۳     

دورافتادگي هويت ملي درآموزش و پرورش

روزنامه مردم سالاري

در پي درج مطلب در روزنامه مردم سالاري به تاريخ 4 خرداد 96  با عنوان «دورافتادگي هويت ملي درآموزش و پرورش» جوابيه سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي اين وزارتخانه به شرح زير است:

فارغ از بحث موضوع هويت كه هم صاحب نظران اذعان دارند مفهومي پيچيده و پرچالش بواسطه رويكردها و ديدگاههاي متنوع و انباشته در جامعه است ،اما كوتاه تاكيد مي كنيم نويسنده در دوگانه سازي هويت ملي و ديني وضع متعالي را توصيه مي كند كه نه دلالتها روشن و نه راهبرد مشخصي ارايه مي دهد ، حال آنكه دوگانه سازي خود چالش آفرين و مسئله درهويت است . با اين حال آنكه در حوزه پژوهش ، نويسنده نكاتي را به صراحت نقد گونه اشاره مي كند ، شايسته توضيح است .

1-پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در كنار گروه هاي تحقيق و پژوهش ادارات كل استانها در هر سال ده ها پروژه تحقيقي را اجرا و يا به نهادها و محققان بيروني براي اجرا واگذار مي كند . اكثر پروژه ها توسط محققان بيروني كه اغلب همكاران فرهنگي و دانشگاهي هستند انجام مي گيرد .

2- هر سال درقالب فراخوان اولويت هاي پژوهشي پژوهشگاه و استانها در سايت رسمي آنهاو رسانه هاي همگاني منتشر و اعلام مي گردد و همه فعالان پژوهشي و صاحبنظران علمي مي توانند با مراجعه به سايت ازآنها مطلع و براي انتخاب موضوع يا اولويت ها ، پرويوزال ( پيشنهاد پژوهشي ) ارايه دهند ، از اين رودر آموزش و پرورش و سازمان هاي وابسته و استانها به روي علاقمندان و محققان باز است .

3- پژوهشگاه از طريق چهار مجله علمي – پژوهشي با عنوان فصلنامه تعليم و تربيت ، فصلنامه خانواده وپژوهش فصلنامه نوآوريهاي آموزشي ، فصلنامه آموزش كودكان استثنايي به انتشار مهمترين يافته هاي پژوهشي درحوزه آموزش و پرورش كشور ، ازجمله موضوع پرچالش هويت مي پردازد . بعلاوه با برگزاري نشست هاي علمي ارايه يافته پژوهش براي هر پژوهش ، در پژوهشگاه اعلام رسمي و عمومي آن در سايت پژوهشگاه نتايج توسط حاضران مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد .      

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه