پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 2e3AFG3N     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۰:۴۵:۴۲     
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:

۱۸۵هزار بی‌سواد هرمزگانی در جمعیت شش ساله و بالاتر هستند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: براساس نتایج اولیه سرشماری سال گذشته، ۱۸۵ هزار و 786 نفر بی‌سواد در هرمزگان در جمعیت 6 ساله و بالاتر قرار گرفتند

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان هرمزگان، دانش هاشمی پور در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان افزود: در سال 95 تعداد پنج هزار و 159 نفر در دوره سوادآموزی، سه هزار و ۹۰ نفر دوره انتقال و یکهزار و ۵۳۰ نفر نیز در دوره تحکیم سواد ثبت نام شدند .

وی با بیان اینکه از تعداد جمعیت بی سواد 6 ساله و بالاتر ،  63 هزار و 823 نفر در مناطق شهری و 121هزار و 264نفر در مناطق روستایی هستند، خاطرنشان کرد: 72 هزار و 416 نفر از این تعداد مرد و 113 هزار و 370 نفر زن هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره با تصویب ایجاد مراکز یادگیری در کشور، اظهار کرد: تاکنون ۱۱ مرکز یادگیری محلی باهدف انجام فعالیت‌های سوادآموزی در استان ایجاد شده است.

هاشمی پوربا تاکید براینکه آموزش و پرورش برنامه جامع ریشه کنی بیسوادی را با همه ظرفیت ها دنبال می‌کند، یادآورشد: هر چند همه ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای این مهم، بسیج است اما برای رسیدن به هدف نهایی که محو بیسوادی است مشارکت همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها در شناسایی بی‌سوادان و همکاری با آموزش و پرورش بسیار مهم است.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه