پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۰:۲۳:۰۲
کدمطلب: 5s872ZOF
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبرداد:
فعالیت يك هزار و 700 پایگاه سنجش سلامت دانش آموزی در سراسرکشور

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، از فعالیت يك هزار و 700 پایگاه سنجش سلامت دانش آموزی در سراسر کشور خبرداد و گفت: این پایگاه ها فعالیت خود را از 16 خردادماه آغاز کردند.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان یزد، مجید قدمی در بازدید از پایگاه سنجش سلامت دانش آموزان آماده ورود به دبستان حاج محمد مهدی رسولیان یزد افزود: تمام خانواده هایی که فرزند 6 سال تمام دارند در زمان مراجعه به مدارس برای ثبت نام در کلاس اول ابتدایی برای سنجش سلامت به نزدیکترین پایگاه سنجش معرفی می شوند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه هزینه سنجش سلامت نوآموزان آماده ورود به دبستان 200 هزار ریال است اظهارکرد: در پایگاه های سنجش سلامت، نوآموزان مورد ارزیابی بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت و آمادگی تحصیلی قرار می گیرند.

وي افزود: چنانچه در سنجش سلامت، نوآموزی مشکلی نداشت، روند ثبت نام او انجام خواهد شد و اگر سنجش سلامت نوآموز دارای ابهام یا مشکوک بود برای ارزیابی مجدد به بخش تخصصی ارجاع داده می شود .

قدمی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دیستان در مناطق عشایری به صورت رایگان انجام می شود خاطر نشان کرد: ثبت نام در پایه اول ابتدایی بدون شناسنامه سنجش نوآموز به هیچ وجه انجام نمی شود و اجباری است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: سال گذشته حدود یک میلیون و 500 هزار نفر در پایگاه های سنجش شرکت کردند و امسال پیش بینی می شود همین تعداد در این طرح شرکت کنند.

وی ادامه داد: خانواده‌هایی که کودک پنج سال تمام داشته و تمایل دارند فرزند خود را مورد سنجش سلامت قرار دهند می‌توانند از پایان مرداد ماه در این طرح شرکت کنند.

قدمي گفت: پیش بینی می شود 300 تا 500 هزار نوآموز قبل از دبستان در طرح یاد شده پوشش داده شود.

به اشتراک بگذارید :