پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 75agKlcZ     تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۹:۴۸:۲۶     
رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي خبرداد:

ايجاد شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي

رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي از ايجاد شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي خبرداد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز مرضيه گرد در جمع خبرنگاران با تاكيد بر مشاركت پذيري و مشاركت جويي به نقش سازمان مدارس غيردولتي اشاره كرد وگفت: يكي از اين نقش ها دعوت از سازمان‌ها، نهادها، تشكل‌ها و استفاده از ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي برون سازماني براي ارتقاي آموزش و پرورش و نقش ديگر استفاده از مشاركت سرمايه‌گذاران آموزشي در مدارس غيردولتي است.

وي هدف از مشاركت جويي مردم را همراهي آنان در امور آموزش وپرورش براي محقق شدن اهداف تربيتي عنوان و تصريح كرد: لازمه ايجاد روحيه مشاركت جويي و مشاركت پذيري، فرهنگ سازي است و بايد تلاش كنيم حرمت سرمايه گذاران آموزشي نيز حفظ شود.

معاون وزيرآموزش و پرورش بر تغيير تفكر اوليا تاكيد كرد و افزود: مدرسه، مكان مقدسي است و حريم دارد، بايد تلاش كنيم تا اين تفكر در جامعه، ساري و جاري شود.

وي واگذاري مسئوليت صفرتا صد تربيت از سوي خانواده ها به آموزش و پرورش را امري ناصواب توصيف كرد وگفت: با تغييرات شتابان تكنولوژي امروز ديگر صرف آموزش رسمي كفايت نمي كند و بايد ذهن معلم و شاگرد فعال و پويا باشد.

گرد ادامه داد: طي چهار سال اخير تلاش كرديم از فرصت‌هاي قانوني براي تقويت مشاركت‌ها استفاده كنيم، خرسند هستيم كه قانون تاسيس دائمي شدن مدارس در اين دولت و مجلس به تصويب رسيد، همچنين درتلاش هستيم براي شوراهاي آموزش و پرورش هم تدبيري كنيم تا از حالت فرمايشي خارج شود.

وي گرايش به موسسان مدارس غيردولتي را يكي از اتفاقات خوب قلمداد كرد و با اشاره به جدي شدن نقش آنان گفت: امروز ديگر نقش موسسان، صرف سرمايه گذاري نيست كه با انجام آن، تمام اختيارات به مديران به واگذار شد.

رئيس سازمان مدارس غيردولتي يادآورشد: در اين راستا با توجه به نگاه وزيرآموزش و پرورش در خصوص واگذاري اختيارات به مدارس و پررنگ‌شدن نقش نظارتي درسازمان، موفق شديم به طور رسمي براي اولين بار شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي و مراكز آموزشي و پرورشي غيردولتي را ابلاغ كنيم.

وي گفت: شوراي هماهنگي موسسان مدارس غيردولتي يك شوراي علمي است كه در760منطقه كشور بايد تشكيل شود و به صورت مستقيم پاسخگوي مردم باشد.

گرد، صدور مجوز براي راه اندازي مدارس و مراكز غيردولتي را از اختيارات شوراي هماهنگي موسسان مراكز آموزشي غير دولتي قلمداد وافزود: علاوه براين وظيفه، نظارت برالگوي شهريه و فعاليت مدارس غيردولتي نيز برعهده اين شورا است، زيرا معتقديم كيفيت بخشي به مدارس زماني رخ مي‌دهد كه اختيار را به موسس و مدير بدهيم و سپس بر عملكرد آنها نظارت كنيم.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه