پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: n0cH1Mgg     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۱:۳۱:۰۹     
نماینده وزیردرامورشاهد وایثارگران وزارت آموزش وپرورش:

وظیفه فرزندان شهدا به ويژه اگر معلم باشند ، بسيار سنگين است

نماینده وزیر در امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: وظیفه فرزندان شهدا وظیفه ای سنگین است، به خصوص اگر این فرزندان معلم باشند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان قم، محمدحسین کفراشی دراولین  همایش تجلیل ازهمسران و فرزندان فرهنگی شهدای استان که در باشگاه فرهنگیان استان برگزارشد، با بيان اين كه شهدای ما بنده دنیا نبودند، بلکه خالص برای خدا بودند، اظهاركرد: وقتي کشور مورد تهاجم گسترده بیگانگان قرارگرفت، شهدا در اين امتحان الهی سربلند درآمدند.

نماینده وزیر درامورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد: اولین قدم ترویج فرهنگ ایثاروشهادت، حفظ ترویج این فرهنگ دربین خودایثارگران وخانواده های معظم شهداست .

وی با تاكيد بر اين كه برترین مرگ، شهادت در راه خداست، افزود: مردانگی، عقلانیت و تدین، سه رکن اصلي زندگی شهدا بوده است .

کفراشی گفت: شهدا را باید همیشه درکارهای خود ناظردید و مسیر آن ها را نباید فراموش کرد ، زيرا راه آنها، راه حضرت امام  حسین علیه السلام بود.

وی با تاكيد بر اين كه با یاد شهدای عزیز باید فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج داد، افزود: بیش از150 هزارایثارگرشاغل ، 28 هزارجانباز، 15 الی 16 هزارفرزند شهید، 2300 همسرشهید، 16 هزار برادروخواهرشهید و4500 آزاده و230 هزارشهید عزت و افتخاری بزرگ برای کشورماست .

کفراشی با تاكيد بر اين كه شهادت قله ایثاراست و برای رسیدن به شهادت باید بسترایثار فراهم شود، افزود: امروز با عصبانیت و تندخویی نمی توان به ایثار و فداکاری رسید و تربیت افراد حتما باید با گذشت و یادآوری مصداق‌های ایثارصورت گيرد.

نماینده وزیر درامورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر فرزند شهید به فرهنگ ایثار و شهادت بی توجه شود به خون پدرخویش و همسنگران او، خیانت کرده است.

کفراشی افزود: قوانین مربوط به امور شاهد و ایثارگران نباید مورد غفلت قرارگیرد. ماده پنجاه ویک ،حق  قانونی فرزندان، همسران و پدران و مادران عزیز شاهد شاغل است که آموزش و پرورش آن را عملیاتی كرده است .

وی گفت: همه ما وظیفه داریم شرایط آرامش خانواده‌های شهدا بخصوص همسران و فرزندان عزیز شهدارافراهم نماييم.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه