پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ ۱۱:۴۷:۲۹
کدمطلب: uHaJMT4i
اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
هیچ دانش آموزی به علت مسمومیت از مصرف شیر به مراکز درمانی مراجعه نکرده است

در پی انتشار خبر در خبرگزاری مهر استان کرمانشاه، با عنوان " توزیع شیر آلوده در مدارس قصر شیرین" در تاریخ 11 اسفند ماه جاری، اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اعلام کرد: هیچ دانش آموزی به علت مسمومیت از مصرف شیر به مراکز درمانی مراجعه نکرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان کرمانشاه، درتاریخ چهارم اسفند ماه جاری، تعداد۴۶ هزار پاکت شیر با تاریخ تولید دوم اسفند۹۵ و انقضای دوم شهریور ۹۶ توسط اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دریافت شد.

بر اساس این گزارش؛ تاریخ مصرف و مزه شیرها توسط مدیراداره وکارشناس بهداشت اداره و معاون پشتیبانی مورد بررسی و بعداز اطمینان ازسالم بودن شیرها نسبت به توزیع آن ها اقدام گردید.

این گزارش می افزاید؛ درروز اول توزیع هیچ مورد مشکوکی مشاهده نگردید وشکایتی از جانب دانش آموزان یا والدین نشد اما، درروز دوم تعداد معدودی شیر از دو مدرسه که کمتر از۱۰ پاکت بود با تغییر مزه مشاهده شد، که بلا فاصله به صورت تلفنی به مدیران مدارس اعلام شد که شیرها جمع آوری و از توزیع آن ها بین دانش آموزان خودداری شود.

در همین راستا با هماهنگی به عمل آمده، نسبت به اعزام کارشناس اداره کل ونماینده کارخانه تولیدکننده شیر به شهرستان اقدام شدکه بر اساس صورت جلسه مقرر گردید، همه شیرهای معیوب وسالم بلافاصله عودت داده شود و بعد از دو روز شیرهای سالم ازکارخانه ای دیگر جایگزین گردید.

لازم به ذکر است؛ باتوجه به اینکه در هرروز ۴ هزار دانش آموز شیرهای توزیع شده را مصرف می کنند درصورت فاسد بودن شیرها می بایست تعدادزیادی دانش آموز به بیمارستان مراجعه می کردند و این در حالی است که هیچ دانش آموزی به علت مسمومیت ناشی ازمصرف شیرهای مذکور به بیمارستان مراجعه نداشته است.

به اشتراک بگذارید :