پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: HgLDMqll     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۶:۱۵:۳۷     
مديركل امور اداري، تشكيلات و تحول اداري وزارت آموزش وپرورش:

استمرار اجراي نظام رتبه بندي معلمان در سال 96/ پيش بيني تخصيص 4 هزار ميلياردي به نظام رتبه بندي

مديركل اموراداري، تشكيلات و تحول اداري وزارت آموزش و پرورش از ادامه اجراي نظام رتبه بندي معلمان در سال 96 خبر داد

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، پيش از ظهر امروز سيدحسن حسيني با اشاره به اجرايي شدن نظام رتبه بندي معلمان از نيمه دوم سال 94، اظهار كرد: به منظور اجراي نظام رتبه بندي معلمان، 1350 ميليارد تومان در شش ماهه دوم سال 94 و 3 هزار و 500 ميليارد تومان در بودجه سال جاري تخصيص يافته است.

وي ميزان افزايش حقوق معلمان در سه سال اخير دولت تدبير واميد را كم سابقه دانست و افزود: در اجراي نظام رتبه بندي به طور ميانگين حدود 400 هزار تومان افزايش حقوق داشته ايم چرا كه بيشتر افراد در رتبه هاي خبره و عالي قرار دارند.

مديركل اموراداري و تشكيلات با اشاره به تأثير نظام رتبه بندي در سامان دهي نيروها خاطرنشان كرد: بازنشستگي پيش از موعد و اضافه شدن پايه ششم به دوره ابتدايي كه در راستاي اجراي نظام 3-3-6  انجام شد، موجب كمبود نيرو در دوره ابتدايي شد اما با اجراي نظام رتبه بندي، برخي كاركنان ترغيب شدند تا در دوره ابتدايي مشغول به كار شوند.

حسيني تصريح كرد: نظام رتبه بندي براي نيروهاي داراي سابقه بيشتر از 6 سال اجرا مي شود و در چهار گروه؛ پايه، ارشد، خبره و عالي به ترتيب 35،25،15 و50 درصد حق شغل، افزايش حقوق داشته ايم و افراد در هر زمان كه شرايط جديدي را كسب كنند از مزاياي رتبه بالاتر برخوردار مي شوند.

وي از ادامه اجراي طرح رتبه بندي در سال96 خبر داد و افزود: هر ساله قسمتي از بودجه ‌آموزش وپرورش به نظام رتبه بندي اختصاص مي يابد و افزايش آن نيز تابع افزايش سالانه بودجه ‌آموزش وپرورش است، پيش بيني مي شود در سال 96، حدود 4 هزار ميليارد تومان به نظام رتبه بندي تخصيص يابد.

مديركل اموراداري و تشكيلات وزارت آموزش وپرورش با اشاره به آنچه كه در برنامه ششم توسعه درخصوص رتبه بندي معلمان آمده است، گفت: در اجراي سند تحول آموزش وپرورش، «نظام سنجش صلاحيت» براي معلمان ايجاد خواهد شد و براساس شاخص هاي تعريف شده در اين  نظام، افراد موردارزيابي قرار مي گيرند و پس از احراز شايستگي هاي لازم، ارزيابي مستمرآن ها ادامه مي يابد تا در نهايت رتبه بندي كه در سند تحول آورده شده، محقق شود.

حسيني تصريح كرد: اجراي نظام سنجش صلاحيت، نيازمند طي شدن فرآيندي است كه پس از آماده شدن طرح مذكور در آموزش وپرورش به هيئت دولت ارسال و پس از تصويب دركميسيون مربوطه، براي قانوني شدن در قالب لايحه به مجلس فرستاده مي شود و در صورت تصويب، اجرايي خواهد شد كه البته گذر از اين مراحل، زمان بر خواهد بود.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه