پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: 8KySv9PW     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۵:۳۳:۵۵     
مديركل معارف استان كابل افغانستان:

يك ميليون و 200هزار دانش آموز در استان كابل تحصيل مي كنند

مديركل معارف استان كابل افغانستان گفت: يك ميليون و 200هزار دانش آموز در استان كابل تحصيل مي كنند

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل ازشهرتهران، محمد سعيد منصور در ديدار با مديركل آموزش و پرورش شهر تهران، به ساختار آموزشي كشور افغانستان اشاره و اظهاركرد: در كشور افغانستان 5 برنامه وزارتي در امر آموزش پيگيري مي شود و در استان كابل تعليمات عمومي و سواد حياتي كه چگونه بتوانيم مكتب را به خانه ذي نفعان ببريم اجرا مي شود.

مديركل معارف استان كابل افغانستان از وجود 4 مدرسه ويژه دانش آموزان نابينا و 4 مكتب نمونه و مكاتب شبانه روزي دركابل خبر داد و افزود: يك ميليون و 200هزار دانش آموز در استان كابل تحصيل مي كنند كه تعداد 60 هزار دانش آموز در مدارس شبانه روزي تحت تعليم هستند و 7هزار معلم در مكاتب خصوصي و 28 هزار و528 معلم در بخش مدارس دولتي به امر تعليم و تربيت دانش آموزان افغاني مشغول به خدمت هستند.

وي بر  تقويت فضاي دوستي بين كشورهاي ايران و افغانستان تاكيد كرد، افزود: 16 حوزه در شهر كابل  وجود دارد وزارت معارف كشور افغانستان 6 معين دارد كه كارها را پيش مي برند.

گفتني است؛ مديركل معارف استان كابل افغانستان و هيئت همراه از مدارس و مراكز آموزشي شهر تهران بازديد به عمل آوردند.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه