پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: IhBLxbB9     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۱۳:۰۴:۵۲     
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان درمیزگردآموزش وپرورش گروه های خاص خبرداد:

مشارکت بیش از386 هزاردانش آموز در طرح شهاب

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از مشارکت بیش از386 هزاردانش آموز در طرح شهاب خبرداد.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، پیش ازظهرامروز حسین شجاعی در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که درسالن اجلاس سران درحال برگزاری است؛درمیزگرد آموزش وپرورشی اظهار کرد:‌ شناسایی و هدایت دانش‌آموزان برتر باید عادلانه و نظام‌مند باشد که مأموریت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان است.

وی با انتقاد از تجمیع این سازمان که بسیارشتاب زده در سال 89 اتفاق افتاد خاطر نشان کرد: سازمان استعدادهای درخشان سابقه 40 ساله و باشگاه دانش‌پژوهان جوان سابقه 22 ساله دارد که ادغام این دو در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان انجام شد.

شجاعی در خصوص اجرایی شدن طرح شهاب در کشور گفت: این طرح در سال 1391، به صورت آزمایشی در 7 استان و با تحت پوشش قرار گرفتن 37 هزار دانش‌آموز آغاز شد.

وی افزود: در سال تحصیلی 94-93 در پایه چهارم هر استان و در یک منطقه این طرح اجرایی، در سال تحصیلی 95-94 توسعه پیدا کرد و پایه‌های چهارم و پنجم دو منطقه را با 386 هزار دانش‌آموز در بر گرفت.

وی تصریح کرد: امسال با همکاری برخی استان‌ها 530 هزار آموزش‌دیده در طرح شهاب داشتیم که باید کار آموزش را در استان‌ها دنبال کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به توسعه بی‌رویه مدارس استعدادهای درخشان در چند سال گذشته اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش و پرورش جداسازی این دانش‌آموزان از دوره اول متوسطه به میزان 1.5 درصد انجام و 0.7 درصد نیز از دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به قبلی‌ها اضافه می‌شوند.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه