پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۱۳:۰۴:۵۲
کدمطلب: IhBLxbB9
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان درمیزگردآموزش وپرورش گروه های خاص خبرداد:
مشارکت بیش از386 هزاردانش آموز در طرح شهاب

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از مشارکت بیش از386 هزاردانش آموز در طرح شهاب خبرداد.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، پیش ازظهرامروز حسین شجاعی در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که درسالن اجلاس سران درحال برگزاری است؛درمیزگرد آموزش وپرورشی اظهار کرد:‌ شناسایی و هدایت دانش‌آموزان برتر باید عادلانه و نظام‌مند باشد که مأموریت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان است.

وی با انتقاد از تجمیع این سازمان که بسیارشتاب زده در سال 89 اتفاق افتاد خاطر نشان کرد: سازمان استعدادهای درخشان سابقه 40 ساله و باشگاه دانش‌پژوهان جوان سابقه 22 ساله دارد که ادغام این دو در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان انجام شد.

شجاعی در خصوص اجرایی شدن طرح شهاب در کشور گفت: این طرح در سال 1391، به صورت آزمایشی در 7 استان و با تحت پوشش قرار گرفتن 37 هزار دانش‌آموز آغاز شد.

وی افزود: در سال تحصیلی 94-93 در پایه چهارم هر استان و در یک منطقه این طرح اجرایی، در سال تحصیلی 95-94 توسعه پیدا کرد و پایه‌های چهارم و پنجم دو منطقه را با 386 هزار دانش‌آموز در بر گرفت.

وی تصریح کرد: امسال با همکاری برخی استان‌ها 530 هزار آموزش‌دیده در طرح شهاب داشتیم که باید کار آموزش را در استان‌ها دنبال کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به توسعه بی‌رویه مدارس استعدادهای درخشان در چند سال گذشته اظهار کرد: با دستور وزیر آموزش و پرورش جداسازی این دانش‌آموزان از دوره اول متوسطه به میزان 1.5 درصد انجام و 0.7 درصد نیز از دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به قبلی‌ها اضافه می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :