پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۱۲:۵۹
کدمطلب: Taa1Ov6Q
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:
تاسیس پژوهش‌سراهای دانش آموزی اتفاق خوبی برای تربیت نیروی انسانی است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بيان اين كه تاسیس پژوهش‌سراهای دانش آموزی اتفاق خوبی برای تربیت نیروی انسانی است، گفت : نیروی انسانی بزرگترین سرمایه کشور است که اگر به درستی آنها را تربیت کنیم نقش مهمی در آینده سازی کشور خواهند داشت

به گزارش مركزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از پانا؛ پيش از ظهر امروز سورنا ستاری در مراسم اختتامیه جشنواره و کنگره ملی و بین المللی فناوری های سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی که در مجموعه همایش های بین المللی رایزن برگزارشد، اظهاركرد : اگر در کشور به این واقعیت برسیم که نیروی انسانی بزرگترین سرمایه مملکت است و به این نیروی انسانی قدرت ریسک پذیری و اعتماد به نفس بدهیم اتفاقات خوبی در زمینه های علمی و فناورانه رخ خواهد داد.

وی افزود: خوشبختانه گام‌های خوبی برای آموزش و تربیت نیروی انسانی در کشور برداشته شده است به طوری که برگزاری المپیاد دانش‌آموزی و تاسیس پژوهش‌سراها در آموزش و پرورش اتفاق خوبی برای تربیت نیروی انسانی است. امیدواریم این افراد در سیستم آموزش و پرورش کشور طوری تربیت شوند که بتوانند در آینده برای کشور هزینه بدهند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: اکنون با بیش از 32 میلیون جوان که بیش از 5 میلیون آنها دانشگاهی هستند یکی از بزرگترین منابع انسانی را در بین کشورهای دنیا داریم که اگر به درستی از آنها استفاده کنیم، سرمایه آینده کشور نفت و گاز و معدن نیست بلکه همین نیروی انسانی خواهد بود.

وی خاطرنشان كرد : امیدواریم در عرصه تربیت دانش آموزان طوری حرکت کنیم که این سرمایه عظیم انسانی بتواند نقش مهمی در سازندگی کشور داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :