پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي
کدمطلب: Ha9U9AuP     تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ۰۸:۳۹:۳۰     
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان

فعالیت های مدارس استعدادهای درخشان تخصصی است

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: فعالیت هایی که در مدارس استعداد های درخشان انجام می شود تخصصی است، بنابراین مدیریت و نوع تدریس در این مدارس نیز باید تخصصی باشد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبيل، حسین شجاعی در جمع مدیران مدارس استعدادهای درخشان و اعضای شورای معاونین استان اظهاركرد: یکی از مهمترین برنامه ها  و وظایف این مرکز اجرای  طرح شهاب در همه مدارس و در تمامی پایه ها و تحت پوشش قرار دادن صد در صدی دانش آموزان در سال های آینده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه شیوه های مختلفی در ارتباط با پرورش استعدادهای برتر در دنیا وجود دارد تصريح كرد : دو شیوه بسیار متداول جداسازی و تلفیقی بیشتر از شیوه های دیگر مورد اقبال قرار گرفته است، که در موازات همدیگر عمل می کنند.

وي خاطرنشان كرد : مدارس استعدادهای درخشان یکی از نمونه های عملی شیوه جداسازی و طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر( شهاب) نیز نمونه بارزی از شیوه تلفیقی می باشند.

شجاعی با اشاره به اینکه در اکثر کشورهای پیشرفته صنعتی جداسازی صورت می گیرد افزود : رسیدگی توامان به نیازهای جسمی و روحی دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان با توجه به ویژگی های خاص این دانش آموزان جزو ضروریات  می باشد .

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان برگزاری بیست و چهار مرحله کنگره قرآنی سمپاد و نیز اجرای طرح فراگیر قرآنی و برنامه ریزی برای اجرای المپیادهای ورزشی ویژه این مدارس را از جمله راه کارهای توجه به نیازهای مختلف جسمی و معنوی دانش آموزان این مدارس دانست.

شجاعی بابیان اینکه مدارس استعدادهای درخشان براساس پنج پایه استوار می باشد ادامه داد: گزینش و ورودی مناسب دانش آموزان، فضای مناسب فیزیکی، تجهیزات و امکانات مناسب آموزشی ، پرورشی ، تحقیقی وپژوهشی ، نیروی انسانی مناسب که هم از نظر علمی توان زیادی داشته باشد و هم از نظر برقراری مهارت ارتباطی قوی و نیرومند پنچ ركن اساسي مدارس استعدادهای درخشان مي باشد.

وي از تدوین آیین نامه مدارس استعدهای درخشان خبر داد وگفت: بزودی این آیین نامه در صحن شورای آموزش و پرورش به تصویب خواهد رسید.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اضافه کرد: برای اولین بار در طول تاریخ آموزش و پرورش و در دوم آذر 93 شورای آموزش و پرورش کلیات نظام هدایت استعدادهای برتر را تصویب کرد.

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه