وزارت آموزش و پرورش
خانه
تماس با ما
نقشه سایت
11:431391/9/18 شنبه
رئیس مرکز آمار وفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبر داد:
راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت منابع مالی در آموزش و پرورش

رئیس مرکز آمار وفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در نشست ذی حسابان ادارات کل آموزش و پرورش کشوردر شیراز گفت: با راه اندازی سیستم جدیدامور مالی ،آموزش و پرورش در تحقق سامانه یکپارچه مدیریت منابع مالی درکشور پیشرو خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از اداره کل آموزش وپرورش استان فارس ،یوسف نوری با اشاره به شعار امسال مبنی بر تولید ملی و حمایت ازکار و سرمایه ایرانی گفت : باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا لایه های آماری هدفمندی رادر حوزه مالی تنظیم نماییم  که برای این کار فرهنگ سازی لازم در آموزش و پرورش  انجام گرفته است .

وی با اشاره به نتایج تحقیق انجام شده از سال 1371 تا 1385 در خصوص نقش آموزش و پرورش در تولید ملی از آموزش و پرورش به عنوان دستگاهی یاد نمود که بیشترین ارزش افزوده را درسه زمینه  فعالیت های صنعتی ، کشاورزی وخدمات به خود اختصاص داده است .

رئیس مرکز آماروفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تولید ملی 2 زیربخش تولید ناخالص ملی و تولید ناخالص داخلی دارد گفت: تولید ناخالص ملی از سوی سازمان ملل متحد  به عنوان شاخص و معیار سنجش اقتصاد کشورهای جهان تعیین شده است .

نوری افزود: بر اساس این تحقیقات طی 15 سال میزان مصرف واسطه و ارزش افزوده ای که آموزش و پرورش برای کشور ایجاد نموده است نسبت به بخش های دیگر یک واحد مصرف واسطه تبدیل به چهار واحد ارزش افزوده شده است و این ارزش افزوده به صورت ایجاد اشتغال ، امنیت ، بهداشت ، محیط زیست و مواردی از این قبیل است همچنین برخی از شاخص های جهانی مثل شاخص توسعه انسانی و توسعه اجتماعی را هم نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه نسبت این سهم ارزش افزوده در دوره ابتدایی یک به هشت است بیان داشت: در مقطع ابتدایی مصرف واسطه یک واحد هشت واحد ارزش افزوده را درپی داشته است در صورتی که این نسبت در آموزش عالی یک به حدود دو درصد است  که انشاءا... قصد داریم با کمک فناوری ها  و تغییرات مهمی که در حوزه فناوری انجام داده ایم سرعت و کیفیت را بالا ببریم و از این طریق ارزش افزوده نیز افزایش خواهد یافت .

رئیس مرکز آماروفناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش همچنین با اعلام اینکه در سال گذشته 70 میلیارد تومان برای هوشمند سازی مدارس کشور هزینه شده است گفت: براساس آخرین آمار تاکنون 26 هزار مدرسه در سطح کشور در مراحل مختلف هوشمند سازی قرار گرفته اند .


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد زيرپورتال
اين زيرپورتال امروز
تعداد بازديد اين صفحه: 147
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest2 (meduguest2)


Powered By Sigma ITID.