تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ۰۷:۲۵:۰۷
کدمطلب: 598800
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش فارس انجام شد:
افتتاح موزه فرهنگ آموزش و پرورش در فسا

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از وظایف آموزش وپرورش انتقال فرهنگ است ویکی از راه های انتقال فرهنگ موزه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری در آیین افتتاح موزه فرهنگ مدیریت آموزش و پرورش فسا گفت: همه ما باید در جهت شناساندن مفاخر وبزرگان کشور وخصوصا استان عزیزمان فارس بیشتر تلاش کنیم، تابتوانیم فرهنگ اصیل ایرانی را حفظ کنیم و آن را به نسل های بعدی انتقال دهیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:مفاخر بزرگی همچون فردوسی ،ابو علی سینا، سعدی و........ زحمات بسیار زیادی در این راستا کشیده اند وهمچنین انسانهای زیادی به دنیا آمده ورفته اندتا این فرهنگ بدست ما رسیده است.

وی افزود: یکی از وظایف آموزش وپرورش انتقال فرهنگ است ویکی از راه های انتقال میراث(فرهنگ) موزه است و باید ازطریق موزه دانش آموزان را بافرهنگ اصیل ایرانی آشنا کنیم و به نسل های بعدی انتقال دهیم .

آذری به اهمیت موزه ها در گسترش فرهنگ اشاره کرد وبا یاد کردن ازاستاد مینویی بیان داشت که اگر انسان بتواند به ذره اندک هم به پیشبرد اهداف فرهنگی کشور کمک نماید باعث خوشبختی است.

رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا نیز در این مراسم  با اشاره به اجرای طرح های مختلف در حوزه کاری خود گفت: طی چهار سال اخیر  فعالیت های بزرگی در حوزه آموزش و پروش شهرستان فسا انجام شده که از آن جمله می توان به  احیاء اردوگاه شهیدباهنر،  افتتاح درمانگاه فرهنگیان و ساخت چمن مصنوعی ذوالقدر این شهرستان اشاره کرد.

مسلم امینی نژاد افزود:  ساخت موزه فرهنگ شهرستان فسا ،یکی از همه مهمترین اقداماتی است که با هدف حفظ آثار ،فرهنگ وادب شهرستان و به همت همه مسئولین فسا انجام خواهد شد.

وی افزود: این موزه در بردارنده اشیاء تاریخی ، کتب نویسندگان فسایی ، لباس و دیگر عوامل هویت بخش زندگی شهری و روستایی فسا خواهد بود.

امینی نژاد افزود:  ساخت موزه حاصل تلاش وهمت بزرگ مردانی همچون دکتر فنایی است که با نگاه فرهنگی ونیک اندیشانه ،یاری گر آموزش وپرورش در تحقق این امر فرهنگی بودند و این سالن  موزه و بودجه  آن با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان توسط ایشان  تامین گردید.

رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا افزود:موزه فرهنگ فسا با مساحت زیربنای 3800 متر وبا گردآوری 4000 شی نفیس وتاریخی افتتاح گردید.

به اشتراک بگذارید :