تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۹:۳۴:۰۶
کدمطلب: 577081
جشنواره هویت ملی کودکان ایران اسلامی با حضور 25هزار دانش آموز لرستانی برگزارشد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان فرهنگ را عامل سازنده هویت فردی و اجتماعی یک جامعه برشمردو گفت : جشنواره هویت کودکان ایران اسلامی، در ایام الله دهه مبارک فجر با حضور 25 هزار نوآموز پیش‌دبستانی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ، سید احمد علی موسوی افزود : دوره پیش دبستانی در شکل گیری شخصیت و هویت اسلامی ایرانی کودکان تاثیر بسزایی دارد و لازم است بستر لازم برای کسب شایستگی های نوآموزان با توجه به فطرت الهی و کرامت ذاتی و اکتسابی آنان فراهم شود، به گونه ای که صفات، توانمندی و مهارت هایی را کسب کنند که به تکوین هویت و ایفای نقش آگاهانه و اختیاری در زندگی فردی و اجتماعی آنان منتج شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را توجه به شکل‌گیری شخصیت، هویت فردی در سنین کودکی، آشنایی با فرهنگ بومی ،محلی  ، آشنایی نوآموزان پیش‌دبستانی با آداب‌ورسوم و مناسبت ذکر کردو ادامه داد : در این راستا برنامه های  شاد و متنوع در چار چوب فعالیت های پیش دبستانی با تاکید بر بازی، شعر، قصه، کار دستی و نمایش خلاق با موضوع مؤلفه های هویت ملی در سطوح مختلف استانی، منطقه ای، مدرسه ای و کلاسی با همراهی خانواده ها، بخش های  درون و برون سازمانی در 24 شهرستان و منطقه برگزار شد.

 در ادامه رئیس اداره پیش دبستانی و دور اول آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت :حیات طیبه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مباحث حائز اهمیت در زمینه  هویت اسلامی است که در  معاونت آموزش ابتدایی با حساسیت و دقت دنبال می شود .

نظری باتأکید بر آموزش فرهنگ و هویت گذشتگان، آموزه‌های دین مبین اسلام، آداب‌ورسوم و مناسبت‌ها و نمادهای دینی و ملی متناسب باسن نوآموزان و اجرای بازی‌های محلی ،خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم در مدارس و مراکز پیش‌دبستانی هویت ایرانی و اسلامی  برای دانش آموزان نهادینه شود.

به اشتراک بگذارید :