تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۵:۳۶:۵۷
کدمطلب: 576079
رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
آغازتولید مستند "غوغاي بي هياهو"،كار مشترك آموزش و پرورش و صدا وسيما

رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش از ساخت مستندی با عنوان" غوغاي بي هياهو" با همكاري شبکه دوسيما خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز مرتضي نظري از همكاري مشترك اين مرکز با صدا و سيما براي ساخت مجموعه مستند «غوغاي بي هياهو» خبر داد و افزود: سفر به دورترين و محروم ترين مناطق كشور و به تصويركشيدن فعاليت معلمان عزیزدرمدارس كوچكي كه با كمترين امكانات به امر آموزش وپرورش فرزندان ایران زمین مي پردازند از اهداف ساخت اين مجموعه مستند است.

وي افزود: نقطه عطف  اين مجموعه آن است كه در قسمت هاي مختلف آن وارد روستاهايي مي شويم كه به دليل صعب العبوربودن مسير دسترسي آن، تاكنون کمترگردشگري توانسته به آن مكان ها مراجعه كند.

نظري گفت: در اين مستند 26 قسمتي، به روستاهايي مي رويم كه جمعيتي كمتر از10 نفر در آن زندگي مي كنند و آموزش وپرورش تنها براي يك دانش آموز اقدام به  دايركردن مدرسه نموده  تا تحقق عدالت آموزشي را در دورترين نقاط كشور مشاهده كنيم.

وي ادامه داد: مهم ترين نگاه تيم توليد کننده اين مستند، پرداختن به وجهه انسانی وفداکارانه معلمان است كه براي آموزش يك دانش آموز، مسيرهاي پرخطر و سختي را طي مي كنند.

نظري با اشاره به آماده شدن چهار قسمت ازاين مجموعه مستند، تصريح كرد: ساختار اين مستند، روايي است وطبق توافق،پنج شنبه هر هفته يك قسمت 30 دقيقه اي از شبكه دوم سيما و قبل از اخبار 20:30 پخش مي شود و هر بخش با عنواني جديد به روايتي ساده از وضعیت سه ضلع فرآيند تعليم وتربيت یعنی معلم، مدرسه و خانواده مي پردازد.

رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش اظهار كرد: در اين مجموعه مستند26 قسمتی با پرهيز از هرگونه اغراق و افراط، سبك زندگي روستايي به سبك كاملاً رئال به تصوير كشيده مي شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون مشاغلی همچون آتش نشانی،پزشک وپلیس در سریال های صداوسیما به عنوان قهرمان و نقش محبوب مورد توجه قرار گرفته اما نقش شغلی معلم کمتر به عنوان موضوع فیلم وسریال ومستند مورد توجه است.

به اشتراک بگذارید :