تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۶:۲۱:۵۳
کدمطلب: 550966
ديدگاه ها و نقطه نظرات مدیران حوزه سازمان مدارس ومرکز غیر دولتی در نشست خبری امروز

مدیران حوزه سازمان مدارس ومرکز غیر دولتی در نشست خبری امروز، ديدگاه ها و نقطه نظرات خود را به شرح زير بيان كردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش،پیش ازظهر امروز درحاشیه نشست خبری رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی که در ساختمان علاقه مندان ودر آستانه هفته شوراهای آموزش وپرورش برگزار شد ، مدیرکل مدارس غیردولتی وزرت آموزش وپرورش،  مدیر شوراهای آموزش و پرورش و مدیر آموزش از راه دور  به سولات خبرنگاران پاسخ دادند.

*ساماندهی مراکز پیش دبستانی تا پایان سال 96

مدیرکل مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش از ساماندهی مراکز پیش دبستانی تا پایان سال جاری خبر دادوافزود: در اسفندماه امسال در نظر داریم ا تمام مراکز پیش دبستانی را ساماندهی کنیم چرا که تعدادی از این مراکز از بخش های مختلف مانند بهزیستی مجوز دارند.

مجید طهرانیان از وجود12 هزار آموزشگاه علمی آزاد و زبان های خارجی در کشور وآغز طرح شناسنامه دار کردن این مراکز از اسفندماه خبر دادوخاطرنشان کرد:اعتبار سنجی مدارس غیردولتی در راستای شناسنامه دار کردن آموزشگاه های غیردولتی در دست اقدام است.

وی با اشاره به تغییر رویکرد مدارس غیردولتی ابراز کرد: طرح تغییر محور نظام تئوریکال به نظام مهارت محور را تا 2، 3 سال آینده اجرا یی می کنیم.

*طرح آسیب شناسی از قانون شوراهای آموزش وپرورش در حال اجراست

مدیر شوراهای آموزش و پرورش گفت: طرح آسیب شناسی از قانون شوراها هم اکنون توسط تعدادی از اساتید دانشگاهی در حال اجراست که انتظار می رود تا اسفند ماه نتایج آن اعلام شود و ما بتوانیم آن را در قالب طرحی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم.

رسول پاپایی از تغییر نحوه نظارت بر فعالیت های شوراهای آموزش وپرورش خبر دادوافزود:در ارزیابی های جدید که اغلب براساس میزان توانایی شوراها در کشف وجذب در آمدها جدید ، برنامه ریزی وسیاستگذاری های مطلوب صورت گرفته است،6 استان اصفهان، شهرستان های تهران، هرمزگان، اردبیل، یزد و ایلام، به عنوان استان  های برتر معرفی شدند.

وی "مشارکت ملی ونظارت همگانی " را شعار امسال هفته گرامیداشت شوراها اعلام وگفت: هفته شوراهای آموزش و پرورش از فردا آغاز می شود و تا 30 دی ماه ادامه دارد.

مدیر شوراهای آموزش و پرورش با اشاره به اجرای برنامه های ویژه سال اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با هدف صرفه جویی در هزینه ها امسال برنامه متمرکزی برای شوراهای آموزش و پرورش در تهران نداریم و هزینه های آن صرف تقویت شوراهای آموزش و پرورش در استان ها می شود.

پاپایی تقویم روزشمار هفته شوراها را نیز چنین اعلام کرد: 24 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، مدرسه و مسئولیت اجتماعی»، 25 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، مدرسه و نظارت همگانی»، 26 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، مدرسه و مهارت آموزی»، 27 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، مدرسه، عدالت آموزشی»، 28 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، کانون یادگیری محله»، 29 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، مدرسه و سبک زندگی اسلامی و ایرانی» و 30 دی ماه روز «شوراهای آموزش و پرورش، مدرسه و ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و تربیتی .

*تحصیل بیش از 173 هزار نفر در مراکز آموزش ازراه دور

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش وپرورش از تحصیل 173هزار و143 نفر در 1615مرکز آموزش از راه دور در سال جاری خبردادوافزود: برای مدارس آموزش از راه دور، کارنامه ارزیابی علمکرد صادر می شود؛ مدارسی که بیش از 90 امتیاز را کسب کنند، مورد تقدیر قرار می گیرند و مدارسی که زیر 50 امتیاز کسب کنند، از فعالیت شان خودداری می شود.

وی رسالت اصلی آموزش از راه دوررا افزایش پوشش تحصیلی عنوان واعلام کرد:20 اولویت کاریرا ترسیم کرده ایم و برای افزایش پوشش تحصیلی با توجه به ظرفیت خرید خدمات آموزشی در مناطقی که با مشکل دسترسی به آموزش متوسطه اول و دوم دارند تلاش می کنیم.

شاهمرادی با اشاره به استفاده از آموزش الکترونیک  در مراکز اموزش از راه دور گفت: این طرح در 6 مرکز آموزشی استان البرزارائه شده و دوره های آموزش الکترونیک برای مدیران مدارس هیأت امنایی و موسسان مراکز غیردولتی در حال اجراست.

وی  تصریح کرد: طرح آموزش الکترونیک در مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز به صورت آزمایشی اجرا شد که رویکرد اصلی تقویت دانش آموزان پیش دانشگاهی بود.

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش وپرورش از پوشش آموزش های الکترونیکی 6 منطقه کمتر توسعه یافته در استان خوزستان خبر دادوخاطرنشان کرد: تقویت مراکز پیش دانشگاهی در مناطق آزاد تجاری نیز در دستور کار قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :