تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۵:۵۶:۰۱
کدمطلب: 550961
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در نشست با نیروهای حق التدریس کارون:
آموزش و پرورش خوزستان برای جذب نیروهای حق التدریس فشارهای فراوانی را متحمل شد

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: آموزش و پرورش خوزستان برای جذب نیروهای حق التدریس فشارهای فرآوانی را متحمل شد اما فرآیند جذب این نیروها به صورت جدی پیگیری شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده صبح امروز 23 دی ماه 96 در نشست صمیمی با نیروهای حق التدریس شهرستان کارون با بیان اینکه برخی افراد درک درستی از شرایط امروز جامعه و آموزش و پرورش ندارند ،گفت:  آموزش و پرورش خوزستان فشارهای زیادی را برای به کار گیری نیروهای حق التدریس متحمل شد و علی رغم این فشارها جذب نیروهای حق التدریس به صورت جدی مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه استاندار خوزستان نیز جذب نیروهای حق التدریس را مورد حمایت قرار داد، اضافه کرد:  خیلی ها در روند جذب نیروهای حق التدریس سنگ اندازی کردند اما ما  با تلاش فرآوان توانستیم یک مجوز اولیه برای جذب 2 هزار نفر نیروهای حق التدریس از وزارتخانه دریافت کنیم که  این تعداد را به 4 هزار و 500 نفر افزایش دادیم.

تقی زاده یکی از علت های افزایش تعداد نیروهای جذب شده را فراهم آوردن فرصت های شغلی برای صاحبان مدارک دانشگاهی در خوزستان عنوان کرد و گفت: اولین مشکل بچه های این سرزمین بیکاری است و  در استان خوزستان بیش از 200 هزار فارغ التحصیل بیکار وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان مرحله بعدی جذب نیروهای حق التدریس را رسمی شدن آنها دانست و گفت: تا زمانی که هستیم نهایت تلاش خود را برای برطرف شدن این نگرانی و رسمی شدن نیروهای حق التدریس انجام می دهیم.

وی رسالت واقعی معلمان را انسان سازی عنوان کرد و گفت: توانمند سازی، چابک سازی و انسان سازی از رسالت های اصلی معلمان است که در کنار تعلیم و تربیت باید به صورت جدی به آن پرداخته شود. اگر دانش آموزان مهارت هایی مثل محبت، دوستی، احترام به دیگران و ... را به عنوان فصل اول زندگی خود فرا بگیرند و با هویت دینی، تاریخی و ملی خود آشنا باشند در آینده برای تولید علم و دانش  در این سرزمین مشکلی نداریم.

تقی زاده با اشاره به اجباری شدن پیش دبستانی در خوزستان گفت: یکی از نتایج اجباری شدن این دوره ایجاد شغل و به کاری گیری مربیان پیش دبستانی در خوزستان بود و در عین حال با انجام این کار ذهن خانواده ها یک سال زودتر درگیر مدرسه شد و این امکان برای نوآموزان به وجود آمد تا راحت تر مهارت های زندگی اجتماعی را فرا بگیرند.

وی خوزستان را دارای رتبه نخست در جذب نوآموزان پیش دبستانی عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جاری 104 هزار نوآموز جذب دوره پیش دبستانی شدند و با توجه به اینکه خوزستان استانی چند زبانه است، این نوآموزان با گذراندن دوره پیش دبستانی، با آمادگی بیشتری وار پایه اول دبستان می شوند.تقی زاده همچنین  اجباری شدن پیش دبستانی را مانعی در راه بازماندگی از تحصیل دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر لزوم آموزش معلمان، اظهار کرد: معلم برای اینکه خوب یاد بدهد، باید خوب یاد بگیر و ضمن تشخیص ضرورت های جامعه و تسلط به اطلاعات تخصصی حوزه کاری خود، با فرهنگ، مذهب، تاریخ و تمدن کشور آشنا باشد.

گفتنی است در پایان این نشست از نیروهای حق التدریس با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.  

 

 

به اشتراک بگذارید :