تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۲:۰۳:۰۵
کدمطلب: 550728
پیام استاندار گلستان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش

استاندار گلستان در پیامی هفته شوراها در آموزش و پرورش را گرامی داشته و این هفته را به تمامی تلاش گران عرصه تعلیم و تربیت استان تبریک گفتند. متن کامل پیام به شرح زیر است؛

باسمه تعالی

عوامل موثر در پیشرفت و ترقی جوامع توسعه یافته نشان می دهد که نظام آموزشی توانمند برای برخورداری از سیستمی مقتدر و با کیفیت در عرصه تعلیم و تربیت باید از مشارکت های مردمی و خرد جمعی بهره گیرد.

اولیا و مربیان در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان همواره در تعاملند و محصول این ارتباط، تربیت نسلی پویا، بانشاط و باکفایت است که در سازندگی و خودکفایی کشور نقش موثری را به عهده خواهند داشت.

در این راستا، تشکیل شورای آموزش و پرورش، گامی بلند در تحقق فرهنگ مشارکت است. بهره گیری از عقل و خرد جمعی جزء آموزه های اصیل انسانی است که قرآن کریم، رسول وحی را بدان امر نموده است،چرا که هم اندیشی و کمک گرفتن از همه ظرفیت های فکری، علاوه بر اینکه احتمال خطا در تصمیم گیری را کاهش می دهد زمینه ساز تبلور و باروری اندیشه ها نیز می شود.

لذا ضمن عرض تبریک به مناسبت گرامیداشت سالروز تصویب قانون شوراهای آموزش وپرورش، امید است زمینه های لازم جهت همراهی بیش از پیش و ترغیب شوراها به تصمیم سازی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای منطقه ای فراهم گردد و شوراهای آموزش و پرورش با برخورداری از ظرفیت های عظیم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بسیج افراد فرهیخته و صاحب نظر با استفاده از فکرها، امکانات و قابلیت های همه آحاد ملت، مشکلات را مرتفع نمایند.

امیدواریم افتخارات این استان و نظام اسلامی با کوشش بی دریغ فرهنگیان گرانقدر، مدیران و مسئولین نظام تعلیم وتربیت و خیرین بزرگوار شتاب بیشتری گرفته و هر روز شاهد درخشش ستاره های نو در آسمان علم و اندیشه، رشد و پیشرفت همه جانبه ی کشور عزیزمان باشیم.

سید مناف هاشمی

استاندار استان گلستان

دی ماه 96

به اشتراک بگذارید :