تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ ۲۱:۱۸:۱۱
کدمطلب: 550243
رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش:
راهبران آموزشی برای تحقق عدالت آموزشی می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

صبح امروز دو نشست تخصصی معاونین آموزشی،کارشناسان آموزش و تکنولوژی و نمایندگان مدیران مدارس سراسر استان و سرگروه های آموزشی و نمایندگان راهبران آموزشی- تربیتی استان گلستان برگزار شد.

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان  در این نشست ها رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت گفت: بحث راهبران آموزشی برای ما یک بحث کلیدی و حیاتی است زیرا اعتقاد داریم راهبران آموزشی برای تحقق عدالت آموزشی می توانند بسیار تاثیر گذار باشد.

وی تاکید کرد: همه وظیفه داریم تا فرصت های برابر و با کیفیت برای فرزندان این مرز و بوم فراهم نمائیم و راهبران آموزشی در تحقق این هدف، نقش بسزایی دارند.

ایشان ضمن بیان رضایت استان ها از عملکرد راهبران آموزشی  افزود: بسیاری از بازماندگان از تحصیل توسط راهبران آموزشی در استان ها جذب شده اند در استان های مختلف بهترین معلمان متخصص درپست راهبران آموزشی قرار گرفته اند و به اهداف نظام تعلیم تربیت کمک می نمایند.

رضوان حکیم زاده گفت: در بحث کلاس های چند پایه اعتقاد بر این است که باید محتوای کتاب به منظور کیفیت بخشی به بحث آموزش متناسب با این کلاس ها باشد. در آموزش و پرورش عشایری نیز به محتوای مناسب در کتب درسی نیاز داریم.

رضوان حکیم زاده از معلمین ابتدایی خواست در تدوین محتوا، برنامه و نیاز های کلاس های چند پایه و آموزش و پرورش عشایری کمک نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر آموزش نظم، مهارت های زندگی و اجتماعی در مدارس گفت: برنامه های صبحگاه مدارس فرصتی برای کسب مهارت های اجتماعی در دانش آموزان بوده و انتظار این است که به همه ی دانش آموزان فرصت کافی برای کسب این مهارت ها داده شود.

ایشان در جمع معاونین آموزشی،کارشناسان آموزش و تکنولوژی و نمایندگان مدیران مدارس سراسر استان گفت: استان گلستان در بسیاری از شاخص های مقایسه ای علی رغم کمبود امکانات استان، در وضعیت بسیار خوبی قراردارد و در بحث بازماندگان از تحصیل و مدارس عشایری نیز در این استان زحمات بسیار ارزنده ای کشیده شده است که همه ی شما معاونین آموزشی کارشناسان و فرهنگیان پرتلاش سهم بزرگی در بدست آوردن این شاخص های عملکردی داشته اید.

معاون آموزش ابتدایی وزیر گفت: استان گلستان از دیر باز دیار مردمان سخت کوش بوده است و آنچه در این استان از همه زیباتر و چشم نوازتر است تنوع فرهنگی و هم زیست مسالمت آمیز است که می تواند به عنوان یک الگوی مناسب در کشور معرفی گردد.

به اشتراک بگذارید :