تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ ۱۳:۳۰:۵۰
کدمطلب: 525271
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
آغاز هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در استان سمنان

معاون تربیت بدنی و سلامت از آغاز هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در بخش خلاقیت دانش آموزی ویژه دانش‌آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم و پنجمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای ویژه همکاران و تمامی مدارس استان سمنان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وورابط عمومی  آموزش و پرورش استان سمنان ، مهدی صفاری معاون تربیت بدنی و سلامت از آغاز هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در بخش خلاقیت دانش آموزی ویژه دانش‌آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم  و پنجمین جشنواره ابتکارات مدرسه ای ویژه فرهنگیان و تمامی مدارس استان سمنان خبر داد.

وی گفت: ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پرخطر، معرفی الگوهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، معرفی دستاوردها و ابتکارات پیشگیری و مراقبت در مدارس، شناسایی الگوهای موفق آموزش پیشگیری و مراقبت به کودکان و نوجوان از جمله مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

صفاری تصریح کرد: ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطراز موضوعات هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم است.

وی افزود: ارائه آثار با رویکرد دینی و اسلامی، شامل احادیث، حکایات، پندها و درس‌ها در مورد شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پر خطر، از الویت و امتیاز برخوردار است.

صفاری خاطرنشان کرد: ایده پردازی، مقاله (تالیفی، گردآوری و ترجمه)، فیلم (داستانی، پویانمایی )، روزنامه دیواری، عکس، نقاشی و نرم‌افزار و چند رسانه‌ای از مهمترین بخش‌های این جشنواره برای دانش آموزان متوسطه اول و دوم است. همچنین دانش‌آموزان دوره ابتدایی می توانند در قالب‌های نقاشی و انشاء نویسی (با موضوع چگونه در برابر آسیب های اجتماعی از خود مراقبت کنم؟) در این جشنواره شرکت کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت در خاتمه افزود : در بخش‌های ایده‌پردازی و مقاله نویسی والدین دانش‌آموزان کلیه دوره‌های تحصیلی و همکاران فرهنگی و ستادی و در بخش ابتکارات مدرسه ای تمامی فرهنگیان و مدارس و اعضای ستادی استان می‌توانند شرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :