تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ ۱۲:۳۱:۴۶
کدمطلب: 525192
برای اولین باردرکشور:
افتتاح اولین فوتبال دستی انسانی مدرسه ای در شهرستان دامغان

اولین فوتبال دستی انسانی مدرسه ای در شهرستان دامغان برای اولین باردرکشور افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل ازشهرستان دامغان، صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای که در آموزشگاه پدر با حضور صفاری معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برگزارشد. اولین فوتبال دستی انسانی آموزشگاهی مدرسه ای در کشور افتتاح شد.

در همین راستا پریمی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش گفت: ورزش فوتبال دستي انساني يکي از با نشاط ترين ورزشهاي همگاني است که در دنيا از طرفداران زيادي برخوردار مي باشد.

ورزش فوتبال دستی انسانی شباهت هاي زيادي به ورزش فوتبال دستي دارد با اين تفاوت که آدمک هاي آن انسانهاي واقعي هستند. ورزش فوتبال انسانی تمام جذابيت هاي ورزش پر طرفدار فوتبال را دارا ميباشد.با توجه به حرکت عرضی بازیکنان هیچگونه برخورد فیزیکی بین بازیکنان و صدمه به آنها وجود ندارد. پریمی ادامه داد: این ورزش علاوه بر برگزاری مسابقات قهرمانی بین تیمها در جهت ایجاد نشاط ، شادابی وسلامت افراد بسیار موثر میباشد.فوتبال دستی انسانی چندین سال است که در کشورهای اروپایی و امریکایی در حال اجرا بوده واز طرفداران زیادی برخوردار میباشد.

پس از روشن نمودن مشعل بازی های المپیاد ورزشی آموزشگاهی توسط صفاری معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان همکاران و مهمانان با تیم دانش آموی آموزشگاه پدر به مسابقه پرداختند که نتیجه ی این مسابقه با برد تیم آموزشگاه پدر با نتیجه ی یک بر صفر به پایان رسید.

به اشتراک بگذارید :