تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ ۱۴:۲۵:۵۸
کدمطلب: g41EyKoD
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز:
آموزش و پرورش باید زمینه ی پرورش نسلی مشارکت جو، پاسخگو و با اخلاق را فراهم آورد

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: آموزش و پرورش باید زمینه ی پرورش نسلی مشارکت جو، پاسخگو و با اخلاق را فراهم آورد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان البرز ، خسرو ساکی در این همایش که با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شده هدف از برگزاری این همایش را ارتقا و رشد اجتماعی – سیاسی ، فرهنگی و تقویت مهارت گفتگو در دانش آموزان دانسته و ایجاد اینگونه فضاهای تعاملی را گام موثری در مسیر رشد ، توسعه و تعالی کشور خواندند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز با تأکید بر اینکه یک انسان تک بعدی نمی تواند برای جامعه مؤثر باشد، اذعان نمود: انسان رشد یافته کسی است که در همه ابعاد علمی، اخلاقی، اعتقادی، اجتماعی ، سیاسی و ... پرورش یافته باشد و در یک نظام آموزشی مطلوب باید برای تمامی ابعاد وجودی انسان برنامه ریزی شود اما گاهی سایه کنکور چنان بر مدارس گسترده شده که آنها از اهداف خود غفلت کرده و رشد اجتماعی، فرهنگی و... در دانش آموزان مغفول می ماند.

ساکی افزود: دانش آموزی که همه جانبه رشد یافته است می تواند در جامعه نقش آفرینی کند، بنابراین دانش آموزان باید برای رشد علمی، اخلاقی و دینی، جسمانی و بدنی، اجتماعی وسیاسی، حرفه ای و اقتصادی، زیباشناختی و هنری پیگیر درک و تحلیل مسائل روز جامعه باشند.

وی ادامه داد: همه باید در راستای تقویت مهمترین مسئله امروز جامعه ، "همدلی و همزبانی، دولت وملت" بیش از پیش تلاش کنند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه برجام پس از مذاکرات مدبرانه، به فرجام اذعان نمومد : ریاست محترم جمهور نیز در ابتدای سال تحصیلی در راستای اهمیت مذاکرات هسته ای و با هدف توجه دادن دانش آموزان به این موضوع مهم و پیگیری تحولات جامعه، مبنای سؤال خود را بر این مهم قرار داد.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) خطاب به دانش آموزان که آنها را اداره کنندگان امروز کشور دانسته بودند به فرمایش رهبر معظم انقلاب که بیشترین بار مسئولیت را برای ساختن آینده کشور به دوش جوانان دانسته اند، نیز اشاره نمود.

ساکی همچنین گفت: آگاهی از ریشه های انقلاب اسلامی و علل و عوامل شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی ، عوامل موثر در پیروزی و دست آورد های انقلاب اسلامی ، وظیفه نسل امروز در صیانت از این انقلاب با شکوه است و با توجه به در پیش داشتن انتخابات هفتم اسفند دانش آموزان می باست اطلاعات خود را در خصوص وظایف و نقش مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اداره و پیشرفت کشور افزایش داده و با توجه اهمیت این دو انتخاب در سرنوشت کشور زمینه مشارکت حداکثر خود و خانوادشان را فراهم نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در خاتمه یاد آور شد: آموزش و پرورش باید زمینه ای فراهم کند که نسلی مشارکت جو، پاسخگو و با اخلاق پرورش دهد که این امر از خواسته های مهم ریاست جمهوری دولت یازدهم بوده و کرسی های آزاد اندیشی نیز دز همین راستا تشکیل گردیده است.

به اشتراک بگذارید :