تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۴:۲۶:۰۹
کدمطلب: PLyD4VAR
هشدار رهبر انقلاب درباره حذف فرهنگ جهاد و شهادت از كتب درسي

روزنامه كيهان

در پي درج مطلب مندرج در روزنامه كيهان 3 خرداد 96 با عنوان « هشدار رهبر انقلاب درباره حذف فرهنگ جهاد و شهادت از كتب درسي » جوابيه سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي اين وزارتخانه به شرح زير است:

بيانات مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) در ديدار جمعي از فرماندهان ، رزمندگان ، هنرمندان و دست اندركاران برنامه هاي شب هاي خاطره دفاع مقدس صورت پذيرفته است و طيفي از دامنه موضوعات مرتبط با فرهنگ ايثار و شهادت ، مانند موضوع هشت سال دفاع مقدس و آثار مترتب برآن ، ازجمله توكل عملي به خداوند و حفظ و تقويت روحيه انقلابي و همچنين لزوم جمع آوري و ترويج خاطرات مربوط به آن به عنوان ثروتي ملي را در بر مي گيرد .

آن بخش از فرمايشات ايشان را كه با تيتر انتخابي آن روزنامه مرتبط است بار ديگر عينا  مرور مي كنيم : نگذاريد اين حادثه معجزه نشان دفاع مقدس فراموش شود . كساني براي ضعيف كردن اين حقيقت در واقعيت زندگي و ذهن ما انگيزه دارند . همان انگيزه هايي كه به كشورهاي اسلامي فشار مي آورند تا موضوعات جهاد و شهادت را از كتاب هاي درسي حذف كنند در داخل نيز استمرار پيدا مي كنند و خود رابه صورت خرده سياست هاي فرهنگي نشان مي دهند واينكه آن روزنامه محترم تيتري را توليد كرده اند كه به مخاطبان اينگونه القا شود كه در عرصه تدوين كتاب هاي درسي ، اتفاقات ناميموني درارتباط با حذف فرهنگ جهاد و شهادت جريان دارد ، در برابر زحمات و تلاش هاي هوشيارانه مولفان و كارشناسان تدوين وتاليف كتاب هاي درسي به عنوان عضوي از خانواده آموزش و پرورش ، ظلمي آشكاربه شمار مي رود .

همكاران ما در سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي ضمن توجه به آخرين يافته ها و بهره مندي از روش هاي نوين در حوزه هاي برنامه ريزي درسي ، تدوين محتوا و توليد اجزا و عناصر بسته هاي آموزشي و تربيتي ، سعي وافري در جهت حفظ و ترويج اصول و ارزش هاي دين مبين ، آرمان هاي انقلاب اسلامي و نيز رعايت خطوط قرمز نظام و تحقق منويات مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) داشته ودارند كه بر هيچ منتقد منصفي پوشيده نيست .

از سويي برگزاري نمايشگاه هاي واقعي و مجازي با هدف تبيين و شناساندن  جايگاه ارزش هاي ديني مانند ايثار و شهادت در توليدات محتوايي از جمله كتاب هاي درسي در گذشته و نمايشگاهي كه در حال برنامه ريزي است و به زودي صورت انجام خواهد پذيرفت و همچنين پي گيري موضوع نقد كتاب هاي درسي نو نگاشت كه بر پايه الزامات سند تحول بنيادين آموزش و پرورش ودر چارچوب برنامه درسي ملي تدوين شده اند و به زودي در مراكز استان ها اجرا خواهند شد ، همگي گواهي برمدعاي فوق به شمار مي روند .

بار ديگر اعلام مي شود كه تحقق منويات معظم رهبري « مدظله العالي »همانند گذشته سرلوحه اقدام و عمل وزارت آموزش و پرورش خواهد بود .               

به اشتراک بگذارید :